projekt Startdriving

Unikátní příležitost, mladí řidiči se mohou zdarma projet na polygonu

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 11. 6. 2020
Téma:

Mladí řidiči mají unikátní možnost zdokonalit své řidičské schopnosti. Pod vedením expertů si mohou zdarma vyzkoušet jízdu na polygonu, jízdu s instruktorem v reálném provozu, součástí kurzu je i zvládnutí možných rizikových situací.

Mladí řidiči ve veku 18 – 24 let jsou podle policie z hlediska nehodovosti jednou z nejrizikovějších skupin, začínajícím řidičům je třeba věnovat náležitou pozornost. Experti proto připravili základní kurz s názvem Startdriving.

 

"Mladí začínající řidiči mají díky projektu, který přichystala Asociace autoškol ČR, Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů, Asociace dopravních psychologů ČR, Platforma VIZE 0, BESIP a Policie ČR možnost si zdarma vyzkoušet zdokonalovací kurz," vysvětlila mluvčí policie Hana Rubášová.

 

Během kurzu si řidiči vyzkouší jízdu s instruktorem v reálném provozu, dopravní psycholog jim vysvětlí zásady bezpečné jízdy a zvládnutí krizových situací. Přímo na polygonu je pak čeká trénink defenzivní jízdy a zvládnutí možných krizových situací. To vše pod dozorem profesionálních instruktorů.

 

 

Celý výcvik zabere osm hodin a je možné ho absolvovat zdarma v osmi centrech bezpečné jízdy po celé ČR (Třinec, Příbram, Ostrava, Most, Jihlava, Sosnová u České Lípy, Hradec Králové, Vysoké Mýto) a to s vlastním vozidlem. Aktuální termíny a možnost registrace najdete na oficiálních stránkách projektu Startdriving.

Související témata:
TN.cz