Krádeže filtrů

Pozor na filtry pevných částic! Zloději je rvou z aut a prodávají do Polska

Petr Brzek
Petr Brzek
27.10. 2020 12:45
Téma:

Policii se podařilo dopadnout trojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že z aut v Česku kradli filtry pevných částic a prodávali je do Polska. Škoda přesahuje jeden a půl milionu korun.

"Koukám, že auto divně čoudí. Má divný zvuk, klape," svěřil se televizi Nova Roman Schill. Ten je mezi poškozenými, kterým partička cizinců drsně odstranila z jejich vozů filtr pevných částic.

 

Škoda, kterou mu přes noc zloději v Hradci Králové způsobili, ho pořádně zabolela. "Oprava se vším všudy - hadičky, práce - stojí kolem 75 tisíc," dodal.


Podezřelé zachytil kamerový systém v Pardubicích. Přijeli autem, vytipovali si dodávku, odstranilii šrouby, přestřihly dvě hadice a filtr byl jejich. Dařilo se jim unikat celé dva měsíce.


Všichni tři ale nakonec skončili v poutech a zamířili do vazební věznice. Jsou obvinění z krádeže a jeden taky z maření úředního rozhodnutí – vloni byl totiž z Česka na tři roky vyhoštěn.

 


"Jelikož kradli v nouzovém stavu tak jim hrozí dva až osm let ve vězení," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.


Celková škoda, kterou tři muži způsobili, je podle policie 1,6 milionu korun. Policisté spočítali, že zloději zejména v Hradci Králové a Pardubicích poškodili 22 aut. Filtry měli prodávat v Polsku jako náhradní díly.

Kateřina Sejková TN.cz