Řidiči, pozor

To tu ještě nebylo! D1 se uzavře v sobotu i v neděli v noci, objížďky nejsou

David Pik
David Pik
19.6. 2020 22:12
Téma:

Během obou nadcházejících víkendových nocí bude dálnice D1 několikrát úplně uzavřena. V opravovaném úseku na Vysočině se totiž začnou stavět dva nové dálniční mosty. Řidiči tak musí počítat se zdržením.

Během sobotní a poprvé i nedělní noci auta a kamiony na D1 vystřídají stavební stroje. Na dvou místech se budou stavět dálniční mosty. Oba mají stát v opravovaném úseku mezi Humpolcem a Koberovicemi.

 

Nejprve jeřáby nainstalují 10 nových mnohatunových mostních nosníků na 88. kilometru dálnice, pět v každém jízdním směru. Provoz se přitom vždy nejméně na 20 minut zastaví. "Začneme stavět ze soboty na neděli v devět hodin večer, v deset hodin ráno budeme hotoví," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

 

To samé se pak bude opakovat i v noci na pondělí, kdy bude těžká technika na 83. kilometru dávat nad dálnici šest nových mostních nosníků, po třech v každém směru. "V noci z neděle na pondělí budou práce kratší, ten most je menší," vysvětlil Rýdl.

 

 

Objízdné trasy ani během sobotní ani během nedělní noci nebudou vyznačené, řidiči budou muset zůstat na dálnici a čekat. Veškeré práce by měly skončit v pondělí brzy ráno, aby se omezení nedotklo dopravní špičky.

epa TN.cz