Nechtěný seskok

Taková škoda! Hloupou chybu odtahovky odnesly hned tři drahé vozy

Téma:

Kabriolet Jaguar F-Type, obří pick-up Chevrolet Silverado a taky luxusní supersport Nissan GT-R se přimotaly do kuriózní nehody, kterou způsobila amatérská práce řidiče odtahovky. Nezabrzděný jaguar mu sletěl z plošiny a poškodil další dvě auta, podívejte se na video.

Tahle chyba řidiče odathovky není jen pořádně trapná, ale bude i dost drahá. Ani jeden vůz, který vidíte na záběrech, totiž rozhodně nepatří mezi nejlevnější.

 

Co přesně se stalo? Amatérské záběry zachycují nečekaný seskok Jaguaru F-Type v poměrně vzácné verzi s manuální převodovkou z plošiny odtahového vozu. Auto zjevně nebylo zajištěné popruhy, ruční brzdou ani zařazenou rychlostí. A tak se samovolně rozjelo.

 

Následoval tvrdý pád a kolize se zaparkovaným chevroletem. Ten pak ještě naboural vzadu stojící sporťák.

 

 

Škody na první pohled nevypadají nijak tragicky, ale vzhledem k ceně zmíněných aut si servis určitě vyžádá náklady ve výši několika desítek korun.

 

A u jaguaru může být poškození dost vážné. Takový seskok pravděpodobně poškodil rám a podle komentářů k videu začal mít po pádu i problémy s motorem a převodovkou.

 

 

Tak aspoň, že při téhle hloupé nehodě nikdo neutrpěl zranění. Kdyby tam nestála další auta a kabriolet se rozjel z kopce, mohlo být ještě mnohem hůř…

 

 

Poučení je jasné. Zatahujte ruční brzdu a zařaďte rychlost pokaždé, když zaparkujete. A to nejen na plošině odtahovky.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz