Netrpělivý řidič

Šofér z Brna nechtěl čekat v koloně. Terénním autem zničil tramvajový pás

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Věra Müllerová
Publikováno 3. 9. 2020
Téma:

Popojíždění v koloně zřejmě unavilo jednoho z řidičů v brněnských Nových sadech. Při pokusu otočit se na nově zrekonstruovaném tramvajovém pásu uvízl. Než se mu podařilo z místa ujet, stihl koly auta zničit trávník i zavlažovací systém.

Incident, při kterém se řidič terénního auta rozhodl přejet do protisměru přes tramvajový pás, se odehrál ve středu. Šoféra zřejmě rozčílila pomalu popojíždějící kolona aut. Aby dokázal přejet přes vysoký obrubník, neváhal vystoupit a podhustit si kola.

 

"V cestě mu stál čerstvě zrekonstruovaný pás s travnatou plochou. Na něm s offroadem nečekaně zapadl. Vyjet se mu povedlo až po několika marných pokusech a z místa navíc pohotově ujel," popsal policejní mluvčí Petr Vala.

 

Celý šoférův manévr zachytila palubní kamera jedné z tramvají. Při snaze zkrátit si cestu řidič na čas zablokoval projíždějící tramvaj i auta v protisměru. Po svých četných pokusech opustit prostor podle mluvčího brněnské městské policie Pavla Šoby nechal v trávníku půlmetrové brázdy.

 

 

 

Nápad vyhnout se koloně přes tramvajový pás řidiče offroadu vyjde draho. Poškodil totiž i zavlažovací zařízení uložené pod trávníkem. Odborník škodu vyčíslil na 50 tisíc korun. Šoféra se policistům podařilo rychle vypátrat díky svědkům i kamerovému záznamu z tramvaje.

 

"Na vzniklou situaci strážníky upozornil ve středu dopoledne jeden ze svědků. Hlídka městské policie byla přímo na místě už pět minut po incidentu. Od jednoho z řidičů strážníci získali kromě konkrétních poznatků o vozidle i podrobný popiš muže, který seděl za volantem a kvůli opuštění travnatého pásu podhustil také pneumatiky," popsal Šoba.

 

GALERIE: Nové sady - poškozený travnatý pás

1
/
10
Zdroj: Městská policie Brno
Nové sady - poškozený travnatý pás - 1

TN.cz