riskantní čin

Senior (67) jel na očkování. Zabloudil a uháněl v protisměru. VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
20.4. 2021 10:14
Téma:

Riskantním manévrem ohrozil sebe i další řidiče sedmašedesátiletý muž na Slovensku. Poté, co si patrně uvědomil, že jede špatným směrem, se v připojovacím pruhu prudce otočil a asi dva kilometry jel v protisměru.

Případ se stal na rychlostní silnici R1 nedaleko slovenské Nitry. "Sedmašedesátiletý řidič zřejmě zjistil, že nejede dobrým směrem a místo toho, aby z cesty sjel nejbližším výjezdem, zastavil v připojovacím jízdním pruhu a po chvíli auto prudce otočil do protisměru,“ popsali počin slovenští policisté na facebooku.


V levém jízdním pruhu následně dotyčný ujel asi dva kilometry. Podle policistů však poté znovu zazmatkoval a opět svůj vůz otočil, tentokrát do správného směru. Riskantními manévry však ohrozil nejen sebe, ale také ostatní řidiče.

 


Sedmašedesátiletého muže nakonec zastavila dálniční hlídka. "Tvrdil, že jede na očkování a potřebuje se dostat do nemocnice v Nitře,“ doplnili policisté. Až tam jej také doprovodila policejní hlídka.


Jeho riskantní čin však nezůstane bez trestu. Podle policistů dostane dotyčný pokutu a pravděpodobně přijde také o svůj řidičský průkaz.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz