Nový Kangoo

Renault ukázal nové minidodávky. Z pracantů jsou i auta pro rodiny

Nové minidodávky Renault Kangoo a Express - 26
Zdroj: Renault ČR
Téma:

Rozsáhlejší výbava, snazší boční přístup a v rodinné verzi i elegantní design a vyšší komfort. To jsou hlavní přednosti inovovaných minidodávek o Renaultu. Nový Kangoo by měl dorazit příští rok na jaře, podívejte se, jak bude vypadat.

Renault odhalil novou podobu malých dodávek Kangoo a Express. Obě vyjedou jak jako praktické užitkové vozy, tak jako prostorná auta upravená pro pohodlí rodin.

 

"Renault svými modely Nové Kangoo a Nový Express opět zahajuje revoluci v segmentu dodávkových vozů a vozů pro podnikání i pro rodinu. Tyto nové modely dokáží odpovědět na různorodost potřeb podnikatelů i soukromníků," Mark Sutcliffe, šéf divize užitkových vozů Alliance Renault–Nissan–Mitsubishi.

 

Kangoo je velmi dobře známý model, kterého se od roku 1997 prodalo víc než 4 miliony kusů. V nejnovější verzi z něj má být inovativní dodávkový vůz v atletickém a dynamickém stylu.

 

Nově navržená příď je opatřena chromovanou lištou mezi mřížkou chladiče a předním nárazníkem. Tvarované boky a výrazné blatníky působí honosněji i díky vloženým chromovaným prvkům.

 

 

Interiér nabízí horizontální palubní desku s četnými úložnými prostory. Nově navržená sedadla jsou komfortnější a odolnější.

 

"Nové Kangoo je elegantní a prostorný osobní i užitkový vůz s pěti řádnými místy, který dokonale odpovídá potřebám rodin, včetně aktivně žijících, novým designem, větším komfortem a rozsáhlejší výbavou i novými asistenty řízení. Zachovává si tak všechny důmyslné funkce v oblasti modularity," uvádí automobilka.

 

S pracovní verzí Kangoo Van hodlá Renault tradičně oslovit hlavně podnikatele, řemeslníky a obchodníky hledající prostorné auto vybavené posledními technologiemi. Nakládání rozměrnějších nákladů má inovace Easy Side Access - konstruktéři úplně odstranili boční B sloupek, takže při nakládání ze strany nic nepřekáží.

 

 

Nové Kangoo tak nabízí nejširší boční přístup na trhu, 1416 mm (dvakrát větší než u předchozí verze). "Inovace, obzvlášť praktická v městském prostředí, umožňuje zákazníkovi snadný přístup k nákladu za jakkoli obtížných parkovacích podmínek," popisuje automobilka.

 

Další vychytávkou je Easy Inside Gallery - vnitřní sklopná zahrádka umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře až nad cestujícími, čímž se uvolňuje prostor u podlahy.

 

Kangoo Van dostane multimediální systém a nové asistenty řízení včetně digitálního vnitřního zpětného zrcátka Permanent Rear View, které umožňuje skvělou viditelnost dozadu, což je u skříňových vozů velmi praktické. Mezi další novinky patří kontrola stability návěsu a nouzové aktivní brzdění.

 

Nové Kangoo bude k dispozici ve dvou délkách, s manuální i automatickou převodovkou, v dieselových i benzínových verzích a také jako elektromobil. Užitečný objem je 3,3 až 3,9 m3 ve standardní verzi a 4,2 až 4,9 m3 v dlouhé verzi.

 

 

Pracovní i osobní varianta se budou vyrábět ve francouzské továrně Renaultu v Maubeuge. Budou se prodávat v Evropě i na ostatních světových trzích.

 

Renault zároveň představil i novou verzi ještě o něco menší dodávky Express, která má uspokojit potřeby zákazníků hledajících nejlepší poměr cena/výkon.

 

Expres je blízkým příbuzným Dacie Dokker, vyrábět se bude v Tangeru v Maroku. Pracovní varianta zamíří na většinu trhů, ale osobní pětimístná verze Expressu je zatím určena jen pro mimoevropské trhy.

 

Renault chce všechny čtyři inovované vozy začít prodávat od jara 2021.

 

Fotogalerie: Nové verze minidodávek Renault Kangoo a Express

1
/
12
Zdroj: Renault ČR
Nové minidodávky Renault Kangoo a Express - 31

Související témata:
TN.cz