Na poslední chvíli

Psa nechal péct zaživa v kufru auta. Majitele zvířete lidé chtěli lynčovat

Ivan Berka
Ivan Berka
14.7. 2020 12:23
Téma:

Strážníci v Doksech na Českolipsku zachraňovali psa, kterého jeho majitel zapomněl v zavazadlovém prostoru svého auta. To odstavil na parkovišti. Zvíře bylo v autě zavřené pravděpodobně necelou hodinu. Nakonec ho strážníci ve spolupráci se státní policií zachránili.

K incidentu došlo v Doksech v Máchově ulici, na parkovišti poblíž nákupního centra. Majitel tam zavřel do zavazadlového prostoru auta německého ovčáka, a aniž by mu nechal alespoň otevřená okna, odešel. Lidé si těžce dýchajícího psa všimli a zavolali městskou policii.

 

"Jevil se jako dehydrovaný, lapal po dechu, měl vyplazený jazyk, prostě bylo vidět, že pes není v pořádku. Odhaduji, že tam byl tak tři čtvrtě hodiny," popsal Josef Oplt z Městské policie Doksy.

 

 

Strážníci se chystali rozbít sklo a psa vysvobodit. Jako poslední možnost se ještě pokusili vypátrat majitele auta.

 

"Vzhledem k tomu, že se v blízkosti nachází služebna policie, kolega díky lustraci zjistil kontakt na majitele vozidla, který se dostavil do 10 minut," řekl TV Nova Oplt. Do záchranné akce se zapojilo i hodně lidí, kteří byli v okolí. Společně se strážníky začali auto ochlazovat.

 

"Místní občané nám tam natáhli hadici a my jsme jako městská policie vozidlo ochlazovali. Lidé nám poskytli přikrývky, abychom vytvořili stín," popsal strážník. Když majitel přišel k autu, lidé ho zasypali nadávkami.

 

 

Městští strážníci museli situaci zklidňovat, aby nepřerostla v lynčování. "Prostě tam byly emoce těch lidí, že by se přesně takhle k němu taky zachovali," přiznal Oplt.

 

Případ si převzala státní policie. Majiteli psa udělila nejvyšší možnou blokovou pokutu 2000 korun. Jemu se to prý ani trochu nelíbilo.

kvo TN.cz