Premiéra na jaře

První foto nové Fabie. Škoda slibuje větší kufr a výbavu z vyšší třídy

Škoda Fabia čtvrté generace
Zdroj: Škoda Storyboard
Téma:

Škoda zveřejnila první snímek čtvrté generace modelu Fabia. Silueta naznačuje linii střechy a nové proporce vozu, který poprvé využívá modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Premiéru bude mít během letošního jara.

Více prostoru v interiéru, nejmodernější asistenční systémy a široké možnosti konektivity. To jsou hlavní taháky, které Škodovka naslibovala pro novou generaci modelu Fabia.

 

Pod kapotou budou výhradně benzínové motory nové generace. Všechny dostupné pohonné jednotky pochází z generace Evo koncernu Volkswagen a pyšní se vysokou účinností a nízkými emisemi.

 

"Díky tomu je nová Fabia ideální pro mladé rodiny, čerstvé absolventy nebo jako druhý rodinný vůz," prezentuje svůj model sama automobilka.

 

 

Jaké změny v designu můžeme čekat? Zveřejněné foto zatím moc neprozrazuje, ani když temnou siluetu maximálně zesvětlíme:

 

 

Změny v exteriéru určitě nebudou převratné, ale okoukanému hatchbacku by měly každopádně prospět.

 

S využitím modulární koncernové platformy vyroste Fabia ve srovnání s předchozí generací ve všech směrech. Například objem zavazadlového prostoru se zvýší o dalších 50 litrů.

 

 

Díky pevnější tuhosti karoserie umožňuje platforma MQB-A0 také vylepšení v oblasti pasivní bezpečnosti  a stejně tak nabízí širokou škálu moderních asistenčních systémů, které byly dosud dostupné pouze pro vozy vyšší třídy.

 

Nová Fabia bude vybavena pohonem předních kol a zákazníci si mohou vybrat mezi manuální nebo automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

 

Světová premiéra nové generace se uskuteční ještě letos na jaře. V létě pak začnou prodejci přijímat objednávky a na podzim by měly být první vozy k dispozici zákazníkům.

 

 

Zatímco hatchback bude mít nový kabát, prodlouženou verzi kombi zatím bude Škodovka vyrábět jen v současné stárnoucí třetí generaci (s označením Tour). Schvalování nové generace kombíku totiž trvalo až do konce loňského roku a tak si u něj na novou podobu budeme muset počkat nejspíš ještě dva roky!

 

Škodovka nedávno spustila výrobu elektrického Enyaqu, podívejte se:

Související témata:
TN.cz