Zkušební jízda

Po Česku se tajně prohání nové SUV. Podívejte se, jak bude vypadat

Hyundai v Česku testuje nové SUV - 6
Zdroj: Lukáš Kozel
Hyundai v Česku testuje nové SUV
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 10. 10. 2020
Téma:

V maskovacím nátěru se po dálnici D1 v sobotu proháněl nový Hyundai Tuscon. Když posádka vozu spatřila fotoaparát v zádech, řidič prý šlápl na plyn a ujel. Auto se má v Evropě začít prodávat až na konci roku.

Z fotografií, které redakci TN.cz poslal čtenář, se dá nové SUV automobilky Hyudai zřetelně rozpoznat. Navzdory tomu, že s ním zaměstnanci vyrazili na testovací jízdu v maskovacím nátěru, aby šlo zachytit co nejméně detailů.

 

Hyundai má totiž fabriku v frýdecko-místeckých Nošovicích. Nový tuscon se podařilo zachytit na dálnici D1 ve směru na Brno. "Jak mě viděli, tak rychle sešlápli plyn a ujeli," popsal čtenář.

 

Auto se v mateřské Jižní Koreji začalo prodávat už v září, na evropské trhy se dostane až na konci roku. O výrobu se starají právě v Nošovicích.

 

 

Nový Hyundai Tuscon má oproti předešlé generaci úplně nový design. Revolucí má být i nabídka motorů, výrobce bude vůz nabízet jako benzinový nebo naftový mildhybrid nebo jako full-hybrid a plug-in hybrid.

 

Bezpečnost zajistí sedm airbagů, vylepšená funkce automatického brždění nebo asistent pro jízdu na dálnicích. Samozřejmostí je multimediální systém s nenovějšími funkcemi.

 

GALERIE: Nové SUV od Hyundai v Česku

1
/
4
Zdroj: Lukáš Kozel
Hyundai v Česku testuje nové SUV - 5

Související témata:
TN.cz