Nová výbava

Známe ceny omlazeného Superbu. Které verze zlevní a kolik za Scouta?

Škoda Superb Sportline - 5
Zdroj: Škoda Storyboard
Škoda Superb Sportline
Téma:

Škoda Superb prošla faceliftem a míří na český trh s novým ceníkem. Všichni autorizovaní dealeři už začali přijímat rezervace.

Škoda chce u modernizovaného Superbu vylepšit poměr cena-výkon. Ruší tak očesanou nejnižší výbavu, naopak do těch vyšších přidává atraktivní prvky navíc.

 

Superb tak už nevyjede s dosavadní základní výbavou Active. Ceník tak začíná úrovní výbavy Ambition, do které přibyl barevný displej mezi budíky v přístrojovém panelu, LEDkové světlomety i mlhovky, bezklíčové startování či LED lampička v zavazadlovém prostoru.

 

 

Nejlevnější Škoda Superb s motorem 1.5 TSI/110 kW ACT ve výbavě Ambition tak stojí 689 900 korun, což je o 35 tisíc méně než doposud.

 

Do vyšší výbavy Style Škodovka přidala adaptivní tempomat do 210 km/h, infotainment s osmipalcovým displejem a navigací, parkovací kameru, bezklíčové startování a odemykání s ochranou proti krádeži nebo pádla pod volantem pro přeřazení automatu.

 

Cena Superbu s pohonnou jednotkou 1.5 TSI/110 kW ACT ve výbavovém stupni Style začíná na částce 739 900 korun. Oproti dosavadnímu ceníku je to o 45 tisíc méně.

 

Největší “slevu“ nabízí Škoda u sportovně laděného provedení Sportline. S motorem 2.0 TSI/200 kW, pohonem 4x4 a automatickou převodovkou DSG stojí o 69 tisíc méně než dosud. V základní výbavě má všechny prvky z výbavy Style a navíc například úplně nové Matrix-LED hlavní světlomety, zadní světla s animovanými ukazateli změny směru jízdy nebo elektrické víko zavazadlového prostoru s virtuálním pedálem.

 

 

Naopak vrcholná verze s top výbavou L&K zdraží o 21 tisíc korun. Ve standardu ale má nově například ventilaci předních kožených sedadel, vyhřívaný volant, virtuální kokpit a z bezpečnostní výbavy mimo jiné asistent jízdy v pruzích (Lane Assist), rozpoznání dopravních značek (Travel Assist) a asistent při jízdě v koloně v kombinaci s DSG převodovkou

 

Příplatky za karoserii Combi (30 tisíc), automatickou převodovku DSG (64 tisíc) a pohon 4x4 (65 tisíc) zůstávají ve stejné výši jako dosud. Výbavu si můžou zákazníci doplnit o příplatkové pakety.

 

Ceny pro modernizovaný Superb

 

Ambition 1.5 TSI s manuálem                 689.900 Kč

Ambition 2.0 TDI s manuálem                 739.900 Kč

Style 1.5 TSI s manuálem                       739.900 Kč

Style 2.0 TDI s amnuálem                       789.900 Kč

Sportline 2.0 TDI s manuálem                 839.900 Kč

Sportline 2.0 TSI 4x4 s automatem      1.073.900 Kč

L&K 2.0 TDI s manuálem                        934.900 Kč

L&K 2.0 TSI 4x4 s automatem              1.168.900 Kč

Scout 2.0 TDI 4x4 s automatem           1.019.900 Kč

Scout 2.0 TSI 4x4 s automatem           1.078.900 Kč

 

Novinkou je Superb v offroadové úpravě Scout. Jeho cena začíná na částce 1 019.900 korun za turbodiesel 2,0 TDI/140 kW 4x4 s automatickou převodovkou DSG.

 

 

Se silnějším benzínovým motorem 2,0 TSI/200 kW 4x4 s automatickou převodovkou DSG stojí Superb Scout 1 078.900 korun.

 

Fotogalerie: Škoda Superb poprvé jako Scout

1
/
5
Zdroj: Škoda Storyboard
Škoda Superb Scout - 2

 

Modernizace Superbu přinesla hodně citlivé zásahy do designu. Maska chladiče je větší, má dvojité lamely a sestupuje níže do nárazníku. Vůz dostal nová světla, upravené ambientní osvětlení interiéru a na zádi nápis Škoda místo tradičního loga. V nabídce přibyly nové barvy karoserie a nové designy kol.

 

Uvnitř přibyly chromové aplikace na palubní desce i výplních dveří a jiné čalounění sedadel ve výbavových stupních Ambition a Style. A také další tři simply clever řešení. Nový zvětšený Phone Box umožňuje bezdrátové nabíjení chytrých telefonů a zesílený signál z vnější antény. Poprvé u značky Škoda je k dispozici prostorový organizér v zavazadlovém prostoru pod dvojitou podlahou. A přibyl flexibilní organizér s posuvnou zajišťovací tyčí na dvojité podlaze, který je dodáván na přání. Variabilní dvojitá podlaha zavazadlového prostoru je dostupná jen pro karosářskou variantu Combi.

 

Fotogalerie: Modernizovaná Škoda Superb

1
/
25
Zdroj: Škoda Storyboard
Modernizovaná Škoda Superb - 8

 

Kromě příplatkových chytrých světlometů má Superb další dva asistenční systémy. Prediktivní tempomat nově zpracovává kromě údajů kamery v čelním skle i data z navigačního systému a s předstihem upravuje rychlost třeba před zatáčkou nebo před rychlostním omezením.

 

Škoda představila i verzi Super iV s plug-in hybridním pohonem. Ten bude možné objednat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Zážehový agregát 1.4 TSI/115 kW a elektromotor o výkonu 85 kW poskytnou maximální systémový výkon 160 kW (218 k). Dojezd v čistě elektrickém módu činí až 55 km, celkový dojezd v kombinovaném režimu se spalovacím motorem se pohybuje kolem 850 km.

 

Superb iV bude k dispozici ve všech aktuálně nabízených výbavových stupních a jeho výroba se v závodě v Kvasinách rozběhne letos na podzim. První plug-in hybrid v historii značky bude uveden na tuzemský trh začátkem roku 2020. Ceny by měly být známy letos na podzim, stejně jako u elektromobilu Citigo.

Související témata:
TN.cz