LIBERECKÝ KRAJ

Muž zběsile ujížděl policistům! Málem zabil chodce, auta těsně míjel

Téma:

Policie a státní zastupitelství přitvrzují v boji proti šílencům za volanty. V České Lípě zabavili auto řidiči, který při pronásledování policejní hlídkou málem zabil chodce na přechodu a ohrozil další řidiče. Když ho policisté dopadli, zjistili, že ho takto staví už po páté. Video z honičky zachytily policejní i městské kamery.

Řidič hrál ruskou ruletu. Stokilometrovou rychlostí protisměrem projížděl nejrušnější křižovatku v České Lípě. Objížděl auta na červené. Chodce na přechodu míjel o centimetry, ten reflexivně uskočil.

 

O pár minut předtím řidič policisty zaujal jen tuningovou úpravou vozu. "Auto bylo hodně hlasité, chtěli jsme jen provést obyčejnou silniční kontrolu," řekl zasahující policista Pavel Arolt.

 

 

 

To ještě nevěděli, s kým mají tu čest. "Úřady obviněnému zakázaly řízení už třikrát a my jsme ho přistihli při řízení motorového vozidla popáté," vypočítala policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Zdrogovaný s mladou ženou na místě spolujezdce se řidič vydal na zběsilou jízdu. Porušil snad všechny předpisy. Kruhový objezd projel v protisměru přes ostrůvek, oaoko se pak vydal směrem na Prahu. Pak strhává řízení a opět v protisměru městem prchal stodvacítkou na Liberec.

 

 

 

Nakonec hledal spásu v úzké uličce, která končí u elektrické rozvodny. "Všiml si další hlídky. A vlastně tím jsme ho zahnali do slepé uličky," doplnil zasahující policista. Vyběhl z auta, přeskočil plot. Nezabrzděné auto se spolujezdkyní nabouralo do vrat. Honička se změnila ve stíhání během. "Byl zadržen za pomoci donucovacích prostředků," uzavřel Arolt.

 

Muž putoval do cely, pak na soud a rovnou do vazby. O propadnutí auta má rozhodnout soud. Za obecné ohrožení hrozí řidiči až osmileté vězení.
 

Ivan Berka, rod TN.cz