Hledej
Šrotovné je zpět

Za sešrotovaný starý diesel dá VW až 259 tisíc. I zájemcům o Škody

Logo Volkswagen
Zdroj: Profimedia

Automobilka, která byla nejvíc namočená do aféry dieselegate se rozhodla, že přispěje ke zlepšení znečištění ovzduší a ještě na tom vydělá. Koncern Volkswagen chce zvýšit prodeje nových tím, že opět zavádí šrotovné – prémie za likvidace starých dieselů.

Šrotovné se zatím týká jen německých zákazníků koncernu VW. Každý, kdo se rozhodne pro koupi nového volkswagenu, škodovky, seatu nebo audi a zároveň sešrotuje své auto se starým dieselovým motorem, dostane prémii.

 

 

Akce se týká i starých vozů jiných značek než VW a nejde o úplně malé částky. Výše prémie se podle německých médií bude pohybovat mezi 1500 až 10.000 eur (39.000 až 259.000 Kč) v závislosti na typu vybraného nového modelu.

 

K sešrotování mohou lidé odevzdat vozy s typem motoru, který plnil překonané evropské emisní normy Euro 1 až 4. Majitelé vozů ze 14 německých měst s obzvlášť znečištěným vzduchem obdrží ještě zvláštní příplatek.

 

 

Cílem Volkswagenu je zabránit hrozícím zákazům vjezdu naftových vozidel do center měst. Německý automobilový průmysl je od vypuknutí skandálu kolem podvodů s měřením výfukových plynů v roce 2015 pod silným tlakem.

 

Když koncern VW nabízel šrotovné od srpna 2017 do června 2018, podařilo se mu stáhnout z německých silnic 210.000 starších naftových vozů.

TN.cz / ČTK TN.cz