Batman narazil

Vyjel si v batmobilu vlastní výroby. Moskevská policie neměla pochopení

Ruský batmobile
Zdroj: YouTube / Pro Auto SG
Téma:

Dvaatřicetiletý obyvatel ruské metropole Moskva si postavil úžasnou repliku batmobilu. Bohužel s ní vyrazil do ulic hlavního města, kde o svoje sci-fi vozítko zase rychle přišel. Skončilo na policejním parkovišti.

Moskevská policie hlásí neobvyklý úlovek - v centru metropole zastavila batmobile. Šlo o vozítko, které si po vzoru filmového superhrdiny postavil 32letý obyvatel ruského hlavního města.

 

Podle dostupných záběrů se kutilovi replika docela povedla, ruské úřady ale pochopení neměly. Policejní hlídka nedovolila řidiči pokračovat v jízdě s tím, že batmobile nemá registrační značku a neodpovídá bezpečnostním předpisům. Ministerstvo vnitra pak podle BBC uvedlo, že vůz byl zabaven.

 

 

Replika podle úřadů nebyla schválena pro běžný provoz a svými rozměry, hmotností i vybavením překračuje normy. Majitel batmobilu je tak nyní vyšetřován hned kvůli několika přestupkům.

 

 

BBC připomíná, že podobné vozidlo bylo nedávno prodáno prostřednictvím ruského webu Auto.ru. Kopie filmového vozu s označením ”Batmobile 2018 I“ byla údajně dovezena do Ruska před dvěma lety z USA, kde bylo vozítko později dál upraveno. Cena této repliky se na konci roku pohybovala v přepočtu kolem 20 milionů korun.

Související témata:
TN.cz