Horká novinka

Nový sportovní sedan od Volva. Ostrá verze dostane přes 400 koní

Volvo S60 - 7
Zdroj: Volvo
Téma:

Švédská automobilka Volvo dnes odhalila nový sedan S60. Vyrábět se bude v nové továrně v americkém Charlestonu. Techniku bude sdílet s úspěšným kombíkem V60 a vyjede i v ostré verzi od Polestaru.

Nová S60 je prvním vozem Volvo, který vůbec nedostane naftový motor. Při uvedení na trh bude k dispozici s benzínovými motory T5 a T6 (310 koní).

 

Později dostane dvě plug-in hybridní jednotky s přeplňováním turbodmychadlem a kompresorem: T6 Twin Engine AWD, nabízející kombinovaný výkon 340 koní, a cenami ověnčený T8 Twin Engine AWD, disponující silou 400 koní.

 

 

Volvo S60 bude dostupné také v ještě výkonnější elektrifikované variantě Polestar Engineered. Za tou stojí divize Polestar, která se specializuje na vývoj vysoce výkonných elektrických vozů.

 

Úroveň výbavy Polestar Engineered bude dostupná exkluzivně pro plug-in hybrid T8. Úpravy zvednou jeho výkon o dalších 15 koní.

 

Dostane vylepšený software a vyladěné odpružení. Zdobit ho mají kola s odolnými zlatými brzdiči, upravené koncovky výfuku a další specialitky v designu exteriéru i interiéru.

 

 

Podobnou úpravou by měl příští rok projít i kombík V60 a crossover XC60.

 

Sedan S60 je prvním volvem, které se bude vyrábět na území USA. Z továrny má vyjíždět až 150 000 vozů ročně.

 

Příští rok by mělo Volvo představit nový hatchback V40 a v roce 2021 novou generaci XC90.

 

Fotogalerie: Nový sedan Volvo S60

1
/
37
Zdroj: Volvo
Volvo S60 - 4

Související témata:
TN.cz