Problémy ve Wolfsburgu

Volkswagen má potíže. Hrozí dokonce odstávky ve výrobě

Výroba aut
Zdroj: Profimedia

Výroba populárních golfů, tiguanů a touranů vázne. Přesněji řečeno, ani ne tak výroba jako distribuce k zákazníkům. Linky jedou naplno, přesto se automobilce Volkswagen nedaří auta z továrny ve Wolfsburgu expedovat. Může za to nová metodika měření emisí.

Nový způsob testování emisí a spotřeby paliva je časově náročný. Zkušební zařízení firmy pracují takřka bez přestávky, ale firma jich nemá dost, aby zabránila hromadění zásob, napsal server BBC. V srpnu a září proto bude výroba nejspíš na několik dní přerušena.

 

 

Že se německé automobilce hromadí vyrobené a nepřezkoušené vozy, potvrdil předseda představenstva koncernu VW Herbert Diess na setkání se zaměstnanci.

 

Od loňského září platí nová metodika měření Worldwide Harmonized Light Duty Vehicles Test Procedure (WLTP), která se mnohem víc blíží podmínkám reálného provozu a vychází ze skutečných jízdních dat získaných z celého světa. Nahrazuje dosavadní Evropský jízdní cyklus NEDC (New European Driving Cycle), jenž platil od roku 1970.

 

Přechod na WLTP Diess označil za výzvu. "Jen v rámci značky VW musíme ve velmi krátkém čase prověřit více než 200 modelových variant. Procedura je mnohem složitější, trvá mnohem déle a objem prací je tři až čtyřikrát větší než dříve," prohlásil Diess.

 

 

Další automobilka koncernu VW, výrobce sportovních automobilů Porsche minulý týden oznámil, že kvůli přechodu na WLTP dočasně omezí počet modelů, které prodává v Evropě.

TN.cz / ČTK