Ostrá toyota

VIDEOTEST: Maličký yaris se nezdá. Umí to pořádně rozbalit!

Téma:

Toyota Yaris je spolehlivý malý hatchback, se kterým se dobře jezdí na nákupy, ale moc zábavy si s ním neužijete. Ale pozor! Naším testem neprošel žádný nákupní košík, nýbrž ostrá verze GRMN. A to je jiná káva…

Upravený yaris slibuje opravdu rychlé svezení: 212 koní, odlehčení na 1100 kg, z nuly na sto za 6,4 sekundy a maximálka omezena na 230 km/h!

 

 

Na lopatky položí i VW Polo GTI, Peugeot 308 GT či Ford Focus ST. Ta zvláštní zkratka v názvu totiž odkazuje na závody rallye a tovární tým Toyoty. GRMN znamená Gazoo Racing Masters of Nürburgring – tedy auto laděné mistry legendárního německého okruhu.

 

 

Hot hatch dostal sportovní lakování, mohutné křídlo, lehká kola, výfuk se závodním katalyzátorem a tužší podvozek. A taky volant ze sportovního kupé GT86 nebo sedačky potažené speciální látkou, která drží řidiče ve stabilní poloze.

 

Motor Toyota ladila ve spolupráci s Lotusem. Podobnou jednotku dodává pro sporťák Lotus Elise S. Není přeplňovaná klasickým turbem, ale kompresorem. Takže reaguje okamžitě na plyn a perfektně pracuje i ve vyšších otáčkách.

 

 

Kombinace s manuálem a samosvorným diferenciálem se povedla. Jízda je fakt zábavná, jenže co dál? Auto spolyká spoustu paliva, sportovní nastavení měnit nejde, místa je pomálu a odkládací prostory i asistenční systémy chybí.

 

Tak pro koho je tohle autíčko určené? Adam na to přišel, podívejte se v našem videotestu.

 

A mrkněte se i na další naše testy ZDE.

Související témata:
TN.cz