Platná opatření

PŘEHLED: Pravidla pro cesty autem do okolních zemí či do Chorvatska

Policisté a vojáci dohlíží na hraniční přechody
Zdroj: TV Nova
Téma:

Rozsáhlá restriktivní opatření paralyzovala osobní dopravu v Evropě na dlouhé týdny. Zákazy a omezení se ale postupně uvolňují. Jak a kam se dá po další vlně uvolňování cestovat autem? Podívejte se v přehledu ÚAMK.

Vláda sice zrušila omezení pro cesty za české hranice, ministerstvo zahraničí přesto dál doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. I proto, že v různých zemích platí pořád různá pravidla.

 

Pokud se přesto chystáte na cestu do zahraničí, určitě si předem zjistěte aktuální informace. Situace se totiž mění a další vlnu uvolňování a rozšíření cestování například na Slovensko a podobně lze očekávat v průběhu června.

 

Od středy 27. května mohou Češi bez omezení vycestovat na dva dny do Maďarska a na Slovensko, při cestě mezi zeměmi nemusí podstupovat test na covid-19, ale musí se vrátit do 48 hodin.
 

Na dalších stránkách se podívejte na přehled základních informací a platných opatření k pondělí 25. května, který sestavili odborníci českého automotoklubu ÚAMK pro cestu do Chorvatska a pro Polsko, Německo, Rakousko a Slovensko. Informace je třeba vztahovat k době zveřejnění:

1
2 3 4 5 6
Související témata:
TN.cz