Nejpraktičtější vozy

Velké praktické srovnání: Která auta opravdu uvezou nejvíc zavazadel?

cestování
Zdroj: Profimedia
Téma:

Když kupujete nové auto, velikost kufru většinou patří k těm důležitějším kritériím. Jenomže podle čeho jednotlivé vozy porovnat? Podle údajů od výrobců? Ti udávají objem zavazadlového prostoru v litrech, dá se však podle těchto čísel poznat, kolik toho do kufru skutečně naložíte? Vždyť do celkového objemu se počítají i nepoužitelné výklenky a výdutě, kam toho moc nenacpete. Podívejte se na trochu jiné srovnání v reálných podmínkách - nové vozy jsou seřazené podle toho, kolik s do nich opravdu vešlo zavazadel.

Zapomeňte na oficiální čísla, tohle srovnání dává o dost reálnější představu, jak na tom současné vozy skutečně jsou s velikostí zavazadlového prostoru.

 

V redakci renomovaného spotřebitelského magazínu What Car? vybrali auta s oficiálně největšími zavazadelníky na současném trhu, vzali 12 středně velkých kufrů a snažili se je do jednotlivých vozů nacpat. Jak si vedla obří SUV v porovnání s kombíky nebo dokonce sedany? A jak jsou na tom nejnovější škodovky? Podívejte se na auta, která uvezla alespoň devět kufrů. To nejlepší spolklo dokonce všech dvanáct zavazadel.

 


Auta, která uvezla 9 kufrů

 

Audi A6

I jako sedan má Audi A6 dostatečně velký zavazadelník na devět kufrů. Vyrovná se tak i opticky mnohem větším vozům. Na luxusní sedan slušný výsledek.

 

Audi Q5

Kompaktní Q5 není tak obří jako sedmimístná Q7, ale i tak bychom čekali, že toho pobere víc.

 

BMW řady 6 Gran Turismo

Není to klasická limuzína, ale spíš elegantní kupé. A výklopná záď ve stylu hatchbacku se ukazuje jako docela praktický prvek, i díky ní BMW 6 GT uveze devět kufrů, což z něj v jeho kategorii dělá docela všestranné auto.

 

Citroën C5 Aircross

Do aut tohoto typu se většinou zavazadla skvěle nakládají velkými pátými dveřmi, ale vysoký zavazadelník bývá často mělký a krátký. Devět kufrů pro C5 Aircross je na SUV průměrný výsledek.

 

 

Honda CR-V

Další SUV s ucházejícím prostorem pro zavazadla. Ale pozor, jen v pětimístné verzi. Sedmimístná není delší a řešení zadních sedaček ve třetí řadě není tak promyšlené jako u konkurence, takže prostě jen zabírají místo v kufru.

 

 

Lexus RX L

Oproti původnímu RX má RX L delší zadní převis, aby se do něj vešla třetí řada sedadel. A když ji sklopíte, uvezete devět kufrů.

 

Mercedes-Benz třída E / třída E kombi

Kromě hybridní varianty E300de, má Mercedes třídy E vůbec nejvíc místa na zavazadla ze všech skutečně luxusních konkurentů, ať už jde o kombíky, nebo sedany.

 

Škoda Karoq

Karoq je nejmenší SUV v celém pořadí, takže devět kufrů je velmi slušný výsledek vzhledem k jeho kompaktním rozměrům. Zavazadelník je prakticky rozvržený.


Škoda Kodiaq

Naopak u největšího vozu mladoboleslavské Škodovky bychom čekali lepší výsledek. Podle magazínu What Car? je jeho zavazadelník srovnatelný s Karoqem, ale je v něm méně prostoru na menší předměty. Ale zase to kompenzuje sedm míst pro cestující…

 

Na další stránce: Auta, která uvezla 10 kufrů

1
2 3 4
TN.cz