modernizace

Velké plány na rozšíření dálnic, další úseky budou mít víc pruhů. PŘEHLED

Téma:

Na některých českých dálnicích bývají zejména ve špičce kolony, stát se proto rozhodl ty nejvytíženější úseky rozšířit, jezdit by se tak v určitých místech mělo v celkem šesti pruzích. Rozšíření má zajistit plynulejší provoz.

Stát chce na několika úsecích českých dálnic rozšiřovat na tři pruhy v každém směru. S prvním rozšiřováním by se mělo začít už v roce 2022, další etapy pak připadají na rok 2025.

 

Za tři roky by mělo začít rozšiřování na celkem třech úsecích. První rozšíření bude na Pražském okruhu v úseku mezi Satalicemi a Běchovicemi, uvádí portál zdopravy.cz.

 

Více pruhů se dočká i dálnice D1, rozšiřovat se má v úseku mezi Kývalkou a Holubicemi, jedná se o úsek mezi 182. a 210. kilometrem. Celá akce je rozdělena na sedm úseků, modernizace by měla trvat až do roku 2028.

 

"Úsek D1 pod Brnem máme už připraven a pracujeme na tom, abychom začali z kraje 20. let, například úsek kolem 190. kilometru budeme rozšiřovat do 6 pruhů někdy od roku 2024," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

 

V roce 2022 by se mělo také začít s modernizací dálnice D11 mezi Prahou a Jirny, což je mezi 0. a 8. kilometrem.

 

GALERIE: Připravované úseky, kde dojde k rozšíření na uspořádání 3+3

1
/
8
Připravované úseky, kde dojde k rozšíření na uspořádání 3+3 - 1

 

Silničáři se podle zdopravy.cz připravují také na modernizaci na D0 mezi Slivencem a dálnicí D5. I tu čeká rozšíření pruhů a to v úseku mezi Prahou a Berounem. Další je D8, kde by mělo být šest pruhů od Prahy až po Úžice či Novou Ves, o místě zatím není rozhodnuto.

 

 

Rozšíření se dočká i D10, šest pruhů by měla mít dálnice od Prahy až po Mladou Boleslav. V roce 2025 se pak počítá s dalším rozšiřováním na D11, tři pruhy v obou směrech by tak měly být až do Poděbrad.
 

klma TN.cz