Červenohorské sedlo

Velká kontrolní akce, každý pátý řidič spáchal přestupek

Téma:

Každý pátý kontrolovaný řidič spáchal přestupek. To je výsledek nedělní policejní akce na Červenohorském sedle v Jeseníkách. Nejčastěji řidiči nerespektují rychlost.

Spojnici Šumperka s Jeseníkem si velmi oblíbili hlavně motorkáři. A právě oni se v neděli odpoledne stali cílem zájmu dopravních policistů. Hlídky měřily jejich rychlost a sledovaly způsob jízdy, ale také s odborníky ze stanice technické kontroly zkoumaly technický stav motorek.

 

Během několika hodin policisté zastavili přes 90 motocyklů a osobních aut, přičemž zjistili 19 přestupků. Nejčastěji řidiči překročili povolenou rychlost, dále měli vozidla v nevyhovujícím technickém stavu, někteří neměli v pořádku doklady.

 

U všech řidičů policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol. Tato kontrola dopadla relativně dobře - ze všech, kteří foukali do detekčního přístroje, nadýchal pouze jeden z nich.

 

 

Motocyklisty vyhledávané zatáčky s dva roky starým asfaltovým povrchem na Červenohorském sedle si policisté nevybrali náhodou. Podle policejních záznamů tam někteří jezdí i 170kilometrovou rychlostí a velmi často své stroje nezvládnou.

 

Po rekonstrukci silnice tam při 25 nehodách motorkářů už tři zemřeli a dalších šest utrpělo těžká zranění.
 

Související témata:
Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova