Zarostlá svodidla

Údržba na D1 nestíhá. Středový pás už připomíná džungli

Téma:
D1

Na některých úsecích dálnice D1 je podle odborníků částečně ohrožena bezpečnost. Středová svodidla včetně bezpečnostních prvků jsou tam totiž celá zarostlá. Ředitelství silnic a dálnic problém přiznává a slibuje co nejrychlejší nápravu.

Jako v džungli. Tak to vypadá na některých úsecích dálnice D1. Středový pás je tak zarostlý, že v něm nejsou vidět svodidla, patníky, kilometrovníky, a dokonce ani výstražné dopravní značky a další bezpečnostní prvky.

 

Problémy jsou například na úseku D1čky mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Podle odborníků je tak ohrožena bezpečnost řidičů. Hlavně v noci mohou ztratit při jízdě orientaci. Ředitelství silnic a dálnic chybu přiznává a po tom, co jej upozornila redakce TV Nova, prý začne situaci okamžitě řešit.

 

"Skutečně můžu potvrdit, že tento konkrétní úsek potřebuje údržbu. To znamená, že naši lidi tam dnes a zítra už budou pracovat," slíbil v pátek mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

 

 

Se svodidly a jejich údržbou nemá Ředitelství silnic a dálnic na D1čce problémy poprvé. Řidiči si stěžují, že ne vždy se jeho pracovníkům daří po nehodách poničené zábrany okamžitě opravit. Přitom i v těchto případech je ohrožena bezpečnost řidičů. Poškozená svodidla totiž nesplňují veškerá bezpečnostní zádržná kritéria.

vbo, David Pik TN.cz