Hledej
Odsouzeni za vraždu

Trest za tragický nelegální závod: Řidiči dostali doživotí!

Hamdi H. a Marvin N. dostali doživotí za smrtelnou nehodu při nelegálních závodech
Zdroj: Profimedia

Před třemi lety se v centru Berlína účastnili nelegálního automobilového závodu. Jenže šílená zábava se zvrtla. “Závodníci“ způsobili nehodu, při které zemřel 69letý muž. Viníky opakovaně poslaly německé soudy na doživotí za mříže.

Smrtelná nehoda, kterou při nelegálních závodech způsobili dva mladí jezdci, byla vraždou. Stvrdil to v úterý německý soud, který v opakovaném procesu znovu poslal oba obžalované na doživotí do vězení.

 

Mladí řidiči závodili se svými auty v noci na 1. února 2016 na Kurfürstendamm v centru Berlína. Během šílené jízdy projeli v rychlosti až 170 kilometrů za hodinu několik křižovatek na červenou. Na jedné z nich způsobili havárii, při níž na místě zemřel 69letý řidič jiného vozu, který vjel do křižovatky na zelenou.

 

 

Odsouzeným je teď 30 a 27 let. Stejný rozsudek slyšeli už vloni, kdy je za vraždu poslal na doživotí za mříže zemský soud v Berlíně. Následně ale rozsudek zrušil německý nejvyšší soud a nařídil nový proces. Rozsudek podle něj nebyl dostatečně zdůvodněný.

 

Teď soudce tvrdý verdikt zopakoval. Mladíci podle něj dobře věděli, že můžou někoho zabít. "To, co se stalo, nemělo s nedbalostí nic společného," uvedl soudce. "Obžalovaní si z nicotných pohnutek zahrávali z životem jiných lidí," dodal. Muže označil za sebestředné a bezohledné.

 

Ani tentokrát ale není rozsudek definitivní, jeden z obhájců už totiž znovu požádal nejvyšší soud o revizi.

TN.cz / ČTK