šofér je zraněný

Traktor skončil v rybníku. Nad vodou ho držel valník se dřevem

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 17. 4. 2020
Téma:

U neobvyklé nehody musely zasahovat v Mladé Vožici na Táborsku všechny složky Integrovaného záchranného systému. Padesátiletý traktorista na příjezdu do města od Janova sjel ze silnice a skončil v Obecním rybníku. Z kabiny se dostal ještě před příjezdem hasičů, zraněného ho ale odvezla sanitka do nemocnice.

Nehoda se podle policistů stala krátce po půl jedné odpoledne. "Dle prvotního šetření zde řidič (50) traktoru s vlekem, naloženým kládami, sjel do místního Obecního rybníku. Z kabiny traktoru se mu naštěstí podařilo vylézt a dostat se na břeh," uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

Okamžitě si zraněného muže převzali záchranáři a převezli jej do nemocnice. Policisté ještě předtím ale stihli provést dechovou zkoušku, která byla podle Doubka negativní. Muž tak před jízdou nepil.

 

"Hasiči se zaměřili na samotný traktor. Na hladinu okolo něj instalovali norné stěny, aby zamezili dalšímu úniku provozních kapalin. Vyprošťovací vůz začal s překládkou klád," uvedli jihočeští hasiči na svých stránkách.

 

 

Upozornili ale, že vyprostit traktor bude velmi náročný úkol, který potrvá dlouho a vyžádá si další techniku. Nad vodou drží traktor vlek, který zůstal na břehu. Rybník má v místě, kde částečně ponořený traktor spočinul, hloubku přibližně čtyři metry.

 

Podle policistů se očekává zprůjezdnění silnice II/124 až okolo 18. hodiny. "Průběh, příčina nehody, míra zavinění a způsobená škoda jsou předmětem následného šetření táborských dopravních policistů," dodal Doubek.

 

GALERIE: Traktor skončil v rybníku

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Pád traktoru do rybníku - 4

TN.cz