smrtelné nehody

Tragický týden, na českých silnicích zemřelo nejméně 14 lidí!

Téma:

Tragický týden na českých silnicích. Ještě nejsou zcela uzavřené statistiky, ale policie už eviduje 14 smrtelných dopravních nehod. Dopravní experti to přičítají brzkému stmívání a deštivému počasí s mlhami.

Série tragických nehod začala v pondělí. U Svitav se čelně střetla dvě auta. Řidič zelené Felicie na místě zemřel. Ve stejnou dobu čelní náraz aut u Jablůnkova na Frýdeckomístecku nepřežil další řidič. Pět zraněných rozvezli záchranáři do nemocnic.

 

Úterý bylo nejtragičtějším dnem týdne. Zemřeli čtyři lidé. Na Vysočině a Pardubicku po jednom, v Jihomoravském kraji dva při železniční nehodě. Vlak tam Dacii dotlačil až k železniční zastávce. "Zemřel 21letý řidič a jeho 15letá spolujezdkyně," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Jediným dnem, kdy se na silnicích v Česku neumíralo, byl čtvrtek. V pátek série pokračovala třemi smrtelnými nehodami. V Hradci Králové, Brně a u Rokycan.

 

V sobotu zemřeli dva lidé. Na obchvatu Kolína přejížděl řidič senior do protisměru přímo pod kamion. V Hodějicích na Brněnsku vjelo auto před rozjetý vlak.

 

V neděli ráno v obci Větřní na Českokrumlovsku zemřel na přechodu senior. "Došlo ke střetu chodce s dodávkou," sdělila mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

 

 

V půl druhé odpoledne v Rumburku osobní auto srazilo matku s dcerou. "Starší žena podlehla zraněním. Mladší ženu vrtulník pak transportoval do ústeckého traumacentra," popsal mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník.

 

Podle dopravního experta se na nehodách podepsalo deštivé počasí s mlhami a ranní i večerní šera. Řidiči totiž jezdí, jako by bylo suché léto. "Teď je období, kdy řada řidičů dojíždí letní gumy. Při rychlosti 130 km/h, když je na povrchu silnice půlcentimetrová vrstva vody, tak celkově pod automobilem za jednu sekundu proteče 140 litrů vody. 35 litrů musí odvést každá pneumatika, aby automobil pořád zůstával v kontaktu s vozovkou," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Ivan Berka / klma tn.cz / TV Nova