Návrat legendy

Toyota láká na sexy křivky nové Supry. Otazníky zůstávají

Toyota Supra
Zdroj: Toyota
Téma:

První snímky naznačují „závodní“ verzi legendární Supry. Opravdu vyjede s tímhle mohutným křídlem?

Legenda je zpět. Ale co znamená to mohutné křídlo? Toyota pustila na sociálních sítích ven první snímek nové Supry. A jak už to tak dneska bývá, zatím jen naznačuje.

 

Každopádně je pravděpodobné, že předvede něco jako BMW – tam chystají nové kupé osmičkové řady, ale nejdřív ukázali jeho závodní předobraz, speciál M8 GTE.

 

 

I první oficiální silueta Supry je „závodní“. Předchozí špionážní snímky chystané novinky přitom žádné zadní křídlo neukazovaly. Naznačovaly pouze robustní tvary.

 

 

Také údaje, které se o novince zatím dostaly ven, jsou neoficiální a nepotvrzené. Na internet je někdo naskenoval z chystaného březnového vydání japonského časopisu Best Car.

 

Nová Supra bude údajně vážit 1 490 kg i s osmirychlostní převodovkou a veškerými bezpečnostními prvky na palubě. A to není špatné. Supra by měla dostat tři typy motorů: dva zážehové dvoulitrové čtyřválce a jeden třílitrový šestiválec. V základu údajně poskytne 335 koňských sil a maximální točivý moment 320 Nm.

 

 

Víc bude jasné v březnu na ženevském autosalonu.

 

Toyota dlouhodobě strategicky spolupracuje s BMW a Supra vyjede s německým dvojčetem. BMW by mělo letos vypustit do světa roadster Z5 se stejnou technikou, ale bez střechy. Supra i Z5 se mají vyrábět v Magny Steyr v Rakousku.

TN.cz