Kolos je pro smích

To je trapas! Kolos selhal v kopci, který byste vyjeli i na koloběžce

Ford selhal v mírném kopci
Zdroj: YouTube / ViralHog
Téma:

Obří třínápravový pick-up od Fordu se stal terčem posměchu na sociálních sítích. Kdosi totiž natočil jeho utrpení - na kopečku, který by nejspíš zvládl každý malý hatchback, Ford F-250 překvapivě selhal.

Šestikolový Ford F-250 se snaží vystoupat mírným svahem, kola kvílí, protáčejí se, od spálených gum gumy se valí dým. Ne, tenhle pokus nevyjde.

 

Trápení pick-upu provází škodolibé výkřiky a smích řidiče, který marné snažení sledoval a pohotově natočil. Záběry pořízené ve městě West Warwick v americkém statě Rhode Island, pak zveřejnil populární youtubový kanál ViralHog.

 

Řidič kolosu prý všude svou šestikolku vychvaloval. Pak ale drsňák trapně selhal.

 

 

Podle dostupných informací by mělo jít o upravený Ford F-250 s pohonem 6x6, který na zakázku přestavěla už zaniklá firma s příznačným názvem USA 6x6.

 

 

Jak obr se třemi hnanými nápravami mohl zklamat? Šofér z nějakého důvodu neměl pohon všech kol zapojený, nebo za to mohl diferenciál, který v tomto případě složitě rozděluje hnací sílu mezi oběma zadními nápravami.

 

Každopádně obě zadní nápravy jsou hodně blízko sebe a ta prostřední celý zadek v kopci přizvedla. Poháněná zadní náprava tak byla v tu chvíli nejméně zatížená a největší síla šla na kola, která byla skoro ve vzduchu.

Související témata:
TN.cz