Pozdvižení

Taxikář vyrazil do práce v sukni! Má k tomu dobrý důvod. FOTO

Taxi - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Španělské město Vigo zakázalo taxikářům ve službě nosit sandály, tílka, kraťasy či sportovní oblečení. Jeden z nich našel způsob, jak proti nařízení ve vedrech bojovat. Jorge nosí do práce sukni, díky čemuž se stal hvězdou sociálních sítí.

Teploty v přímořském městě Vigo na západě Španělska přesahují v jarních a letních měsících 40 stupňů. I přesto nemohou taxikáři do práce přijít v tílku, žabkách a kraťasech. Všechny tyto kusy oblečení spadají pod zákaz vydaný radnicí. Informuje o tom portál televizní stanice Antena 3.

 

Podle vyhlášky, která platí od loňského října, musí řidiči taxi ve Vigu "dbát o svůj vzhled a osobní hygienu a adekvátně se oblékat". Zákaz se kromě zmíněných oděvů týká i sandálů a sportovního oblečení. Sukně ale ve výčtu chybí, čehož využil taxikář jménem Jorge.

 

 

Na sociálních sítích se v minulém týdnu objevily fotografie Jorgeho, který v bílé sukni nad kolena čeká před svým taxíkem. Příspěvek, který zveřejnila místní televizní stanice Hermes TV, se začal rychle sdílet. Lidé v komentářích diskutují o nesmyslné vyhlášce, někteří ale Jorgeho odsuzují.

 

 

"Jorge je vzdělaný člověk a má vždy čisté auto, ale ta sukně nedává smysl. Zatím jsme nikoho neodsoudili, ale pokud by to pokračovalo, budeme to muset řešit," prohlásil viceprezident tamní taxikářské společnosti. Odmítl tak nařčení, že Jorgeho kolegové udali policii.

epa TN.cz