Novinka z Mladé Boleslavi

Takhle bude vypadat Vision X. Škodovka ho představí v Ženevě

Škoda Vision X
Zdroj: Škoda Auto
Takhle by měl vypadat nový crossover Škody Auto. Studie nese název Vision X.

Mladoboleslavská Škoda představí začátkem března v Ženevě studii nového městského crossoveru Vision X. Podívejte se, jak by mohl vypadat.

Škoda chystá další malé SUV. Koncept nese jméno Vision X. Automobilka chce studii představit ve světové premiéře už v březnu na ženevském autosalonu. S předstihem zveřejnila první skici.

Crossover s hybridním pohonem se představí se zeleným lakem FlexGreen, který doplní kontrastní antracitová barva. Bude mít panoramatickou prosklenou střechu, výrazné nárazníky, robustní prahy a dvacetipalcová hliníková kola. "Inspirací pro ostřejší design bylo tradiční řemeslné umění českých sklářů," uvádí Štěpán Řehák ze Škody Auto.

Za studií stojí tým nového šéfdesignéra značky Olivera Stefaniho. Vision X naznačuje, kudy se automobilka bude ubírat při dalším rozvoji svojí modelové palety. "Koncept městského crossoveru přenáší charakteristické prvky úspěšných SUV modelů značky Škoda do dalšího segmentu. Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka ŠKODA oslovit a zaujmout novou cílovou skupinu. S kompaktními proporcemi se Vision X představuje jako ideální společník pro aktivní městský životní styl," doplňuje Řehák.

Se sériovou výrobou modelu, který ze studie vyjde, by měla automobilka začít příští rok.

Také v interiéru je patrný nový designový jazyk Škody. Dominuje mu široká, ergonomicky konturovaná přístrojová deska s volně stojícím barevným displejem, jehož prostřednictvím lze rychle a intuitivně ovládat služby infotainmentu. Osvětlené prvky z broušeného křišťálu mají v souhře s barevným displejem vytvářet zajímavé světelné efekty.

Dalších informací zatím není mnoho. Vision X dostane hybridní pohon, což odpovídá koncepci Škody na další roky. "Do roku 2025 bude Škoda Auto vedle vozů s čistě elektrickým pohonem mít v nabídce i plug-in-hybridy. Každý čtvrtý automobil značky ŠKODA, dodaný na celém světě, bude plug-in-hybrid nebo elektromobil," dodává Řehák.

TN.cz