Nové volkswageny

Tajná policejní základna na kolech. Jaký je úkol speciálních dodávek?

Nová policejní dodávka VW Crafter - 12
Zdroj: Policie ČR

Novou technikou disponují hlídky cizinecké policie. V pěti krajích "vyfasovaly" speciální dodávky Volkswagen Crafter. Na první pohled vypadají jako běžné vozy přepravující zboží, to zásadní se ale skrývá uvnitř.

Policie má nová monitorovací vozidla. Navenek nenápadné dodávky VW Crafter dostaly zvláštní úkol, mají střežit naše hranice. Jsou vybavené speciální monitorovací technikou, hlavně mobilní termovizí.

 

Na sklonku loňského roku 2018 dodávky převzaly jednotky cizinecké policie v Libereckém, Plzeňském, Karlovarském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Hodnota jednoho vozu, který je vybaven nejnovějšími technologiemi a upraven podle požadavků policie, je přibližně sedm miliónů korun.

 

 

“Monitorovací vozidlo je prioritně určeno pro ochranu státní hranice. Technika umožňuje dohled a sledování v denní i noční době, a to pomocí HD kamery a IR kamery, za každých povětrnostních podmínek. Obraz je pak přenášen na dva monitory umístěné v pracovním prostoru vozu,“ popisuje policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

 

17

Fotogalerie: Technikou nabité policejní dodávky VW Crafter

Zdroj: Policie ČR

Nová policejní dodávka VW Crafter - 10

Hodnocení:

 

Dodávky může policie nasadit i v jiných situacích. Například při monitorování větších sportovních akcí nebo na hudebních festivalech. Vozidlo mohou ostatní složky policie využívat i při pátrání po pohřešovaných či po odcizených autech.

 

 

"Jedná se o naprosto novou a špičkovou techniku vybavenou kamerou s vysokým rozlišením, což nám významným způsobem zkvalitní a zefektivní naši práci," říká plukovník Petr Jakubec, vedoucí Odboru cizinecké policie Libereckého kraje. "Bylo také nutné proškolit naše policisty, aby s novými technologiemi dokázali pracovat a účinně je využívat," doplnil Jakubec.

TN.cz