Publikováno 7. 5. 2018
Odvážná přestavba

SUV bez střechy: Ve Škodě přestavěli Karoqa na kabriolet

Koncept Škoda Karoq kabriolet - 15
Zdroj: Škoda Auto
Žákovský koncept Škoda Karoq kabriolet

Nový vůz z otevřenou karoserií, který vychází z modelu Karoq, vzniká v dílnách v Mladé Boleslavi. Kabriolet dostal čtyřválcový motor 1,5 TSI, se kterým sériová auta dosahují maximální rychlosti 204 km/h a z 0 na 100 km/h akcelerují za 8,4 s. Zbývá jen vymyslet jméno.

Studii navrhlo a pracuje na ní 23 žáků podnikového učiliště Škoda Auto. Je to už pátý vůz, který z dílen učiliště v Mladé Boleslavi za poslední roky vyjede. Ve Škodovce jim říkají Azubi Cars, učni a studenti na těchto studiích ukazují svůj konstruktérský talent.

 

Čtyřdveřový kabriolet vychází ze sériové verze kompaktního SUV Karoq. Ale díky tlumičům převzatým z modelu Octavia RS se snížila světlá výška. Délka vozu se nemění, činí 4382 milimetrů, stejná zůstala i šířka (1811 mm) a rozvor (2638 mm).

 

 

Na designu začali mladí konstruktéři pracovat loni v říjnu. Letos v lednu pak zahájili výrobu s veškerou podporou odborníků automobilky v oblastí technického vývoje, designu a výroby. Studenty motivovala informace, že by jejich koncept mohl být i inspirací pro další vývoj vozů Škoda.

 

Mladí tvůrci nejdřív zvažovali úpravu jiného modelu na závodní vůz, pak se ale rozhodli využít Karoq a koncepci postavit na kabrioletu pro mladé aktivní lidi, kteří se rádi baví.

 

117

Fotogalerie: Ve Škodě vyrobili Karoq jako kabriolet

Zdroj: Škoda Auto

Škoda Sunroq

Hodnocení:

 

Náročnou úpravou prošla hlavně karosérie sériového Karoqu. Po odstranění střechy bylo nutno upravit dveře. Kompletně přepracována byla zadní část vozu včetně pátých dveří, které museli žáci nově navrhnout a vyrobit.

 

Vzhledem ke změnám na karoserii musel být upraven i výfukový systém. Nového designu se dočkaly taky sloupky a výrazné změny budou k vidění na předním i zadním nárazníku.

 

Pozornost upoutají decentně svítící loga značky. Dalšími nepřehlédnutelnými detaily jsou upravené blinkry nebo podsvícené kliky dveří. Za tmy se na vozovku z předního a zadního nárazníku promítá logo Škoda.

 

 

Teď žákovský vůz čeká na premiéru, veřejnosti bude nová studie představena v červnu. Pro úplné dokončení jedinečného kabrioletu zbývá 23 studentům rozhodnout o poslední věci - jméně. Výběr je prý ve finální fázi.

 

Strojírenské učiliště v Mladé Boleslavi, založené už v roce 1927, nabízí mladým lidem tří- a čtyřleté studium technických oborů, ukončené výučním listem nebo maturitou. V současné době se v denním studiu vzdělává více než 900 studentů.

TN.cz