Jak byste dopadli vy?

100 lidí zkoušelo kreslit z paměti loga automobilek. Dopadlo to dost vtipně

Nakreslená loga automobilek - 27
Zdroj: Van Monster
Téma:

Logo Škodovky, Mercedesu nebo Volkswagenu z paměti vyloví asi každý. Ale zkuste z hlavy nakreslit znak Alfy Romeo, Ferrari a nebo třeba takového Peugeotu… Stovka lidí přijala výzvu a zkusila namalovat loga deseti automobilek. Dopadlo to mnohdy legračně.

Britský prodejce dodávek Van Monster zadala 100 lidem, aby po paměti nakreslili loga 10 známých výrobců automobilů - Alfa Romeo, Audi, BMW, Ferrari, Ford, Peugeot, Renault, Toyota, Vauxhall (značka, kterou v současnosti v Británii používá Opel) a Volkswagen.

 

Schválně si to zkuste, ale bez nápovědy! Trefíte barvy, písmo, rozložení či motiv?

 

Tady jsou výsledky zmíněné výzvy: 80 % lidí použilo správné barvy a “jen” 78 % zvládlo jakžtakž hlavní motiv loga. Pouze 12 % kreseb si zasloužilo hodnocení “téměř dokonalé” a 26 % “dobré”. Výzvy se účastnilo 100 Britů, 54 žen a 46 mužů. Některé si ale vysloužily tvrdý posudek “absolutně hrozné”.

 

 

“Analyzovali jsme více než 1000 kreseb, které zabraly více než 60 hodin, posuzovali jsme vše od použitých barev, tvarů, stylu písma i menších detailů. Výzkum odhalil mnoho chyb, ale také ukázal, že některé značky máme zakořeněné v našich pamětích navždy,” uvedla společnost Van Monster.

 

Na následujících stránkách se podívejte, jak dopadly pokusy podle značek (seřazeny jsou vždy od těch nejpovedenějších vlevo nahoře až po ty nejhorší vpravo dole):

 

1
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz