Kamiq uloven!

ŠPIONÁŽNÍ VIDEO: Nová Škoda Kamiq už tajně brázdí dálnice!

Téma:

Mladoboleslavská Škoda před ostrou premiérou testuje své nové SUV na českých dálnicích. Malý Kamiq toho zatím dost skrývá, boční prolisy i přední světlomety kryje kamufláž. Přesto je ze špionážních záběrů ledacos poznat. Podívejte se.

Už za měsíc čeká nový crossover Škoda Kamiq veřejný debut na autosalonu v Ženevě. Do té doby je třeba ještě ladit. A tak automobilka vypustila svou novou hvězdu na testovací jízdy do běžného provozu.

 

Malé SUV se podařilo natočit na dálnici D11 mezi Prahou a Hradcem Králové. Zatím jezdí v utajení, detaily jsou pečlivě zakryté. Náznak dělených předních světlometů ale potvrzuje, že skutečně jde o nový model, který doplní současná SUV Kodiaq a Karoq.

 

 

Kamiq je první škodovka, která dostane LED-světlomety s oddělenými proužky světel pro denní svícení nad hlavními lampami. Ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu budou dynamické.

 

Fotogalerie: Nový Kamiq uloven!

1
/
11
Zdroj: AKTU.cz
Škoda Kamiq - testovací jízda na D11 - 3

 

Na přídi městského SUV má vynikat výrazná maska chladiče se zdvojenými žebry. Na zádi zase koncová světla ve tvaru písmene C. Jako první SUV značky Škoda v Evropě bude mít nový crossover na pátých dveřích namísto známého loga nápis se jménem automobilky. Na bocích má zase auto opticky prodlužovat výrazně prolisovaná linka, která má ladit s dynamickou siluetou střechy.

 

 

To vše je zatím skryto, přelepeno nebo jsou použity jiné díly. Na finální podobu si musíme ještě počkat. Oficiálně Škoda zveřejnila jen skici:

 

Václav Kozák TN.cz