galerie SUV sdo města

Škodovka představí své třetí SUV: Mrňous dostal jméno Kamiq

Nové SUV Škoda Kamiq
Zdroj: Škoda Auto
Nové SUV Škoda Kamiq
Téma:

Automobilka Škoda zveřejnila jméno pro třetí SUV, které pustí na evropský trh. Po Kodiaqovi a Karoqovi přichází malý Kamiq. Slovo pochází z jazyka Inuitů obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně "padne jako ulité“ za všech okolností.

Kamiq je městský crossover, který se prezentuje jako ideální společník pro všední dny v moderním velkoměstě i mimo něj.

 

Jméno Kamiq zapadá do názvosloví škodovky – jména všech aktuálních SUV značky začínají písmenem K a končí písmenem Q.

 

Nový crossover pro evropský trh tak dostal stejné jméno, jaké nese SUV, které se již etablovalo v Číně. Tam je ale Kamiq o něco věštší levné SUV, které se vyrábí pod heslem: “Made in China for China“ podle vkusu Číňanů v továrně v Šanghaji. Čínská verze vypadá takto:

 

GALERIE: Škoda Kamiq

1
/
9
Zdroj: ČTK
Škoda Kamiq - 1

 

S novým modelem česká automobilka posiluje ve své SUV-ofenzívě a rozšiřuje nabídku o kompaktní a lifestylově orientovaný vstupní model pro evropský trh.

 

Škoda slibuje, že půjde o nejprostornější a nejpraktičtější auto mezi malými kříženci. Stát bude na platformě, která v rámci koncernu Volkswagen tvoří základ pro menší vozy. Vzdálenými koncernovými příbuznými budou VW T-Cross a Seat Arona.

 

 

Kamiq dostane nové asistenční systémy i řadu typických Simply Clever prvků. Výhodou má být vysoká poloha sedadel, lepší výhled z vozu, pohodlné nastupování a vyšší světlá výška. Přitom nemá vůz ztratit agilitu kompaktu.

 

Světovou premiéru bude mít nový crossover v březnu na autosalonu v Ženevě.

Související témata:
hru TN.cz