Zaměřeno na výbavu

Škoda prozradila cenu malého SUV Kamiq. Bude dražší než Scala

Nová Škoda Kamiq - 9
Zdroj: Škoda Auto
Téma:

Škodovka začala přijímat první objednávky na svoje nejmenší SUV, městský crossover Kamiq. Ceny začínají na částce 379.900 korun, což je o 10 tisíc víc než jeho sestra Škoda Scala. Automobilka to chce zákazníkům vynahradit bohatší výbavou.

Škoda vstupuje na trh malých městských SUV. Kamiq přijíždí s nejbohatší výbavou v historii, zní z Mladé Boleslavi. Auto už lze objednávat, první vozy se k zákazníkům dostanou v září.

 

Kamiq vychází ze stejné platformy jako hatchback Scala. Bude o něco dražší, ale vybavenější. Už v základu má například střešní nosiče, devět airbagů a proaktivní ochranu cestujících. Automobilka si takovou výbavu cení na 30 tisíc korun.

 

Základní verze, která má pod kapotou benzínový motor 1.0 TSI s výkonem 70 kW, bude stát 379.900 korun. S výkonnějším litrovým motorem (85 kW) vyjde na 404.900 korun.

 

 

Za turbodiesel 1.6 TDI (85 kW) si zákazníci připlatí 40 tisíc, stejně jako u Scaly. Stejný příplatek je v ceníku i za sedmistupňovou automatickou převodovku DSG.

 

Fotogalerie: Škoda Kamiq v plné parádě

1
/
15
Zdroj: Škoda Auto
Nová Škoda Kamiq - 11

 

Výbavy jsou na výběr dvě: Ambiente a Style.

 

V základním výbavovém stupni jsou LED světlomety, klimatizace, tempomat, infotainment s 6,5palcovým dotykovým displejem či přední loketní opěrka. Bezpečnostní výbava zahrnuje systém sledování prostoru před vozem (Front Assist) s funkcí nouzového brzdění a detekcí chodců, automatické přepínání denních a potkávacích světel (Easy Light Assist), asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist), nebo systém nouzového volání (e-Call).

 

Vyšší výbavový stupeň Style má navíc například 16palcová kola z lehké slitiny, kožený multifunkční volant, elektricky sklopná zrcátka, Bi-LED přední světlomety a TOP LED zadní svítilny s animovanými ukazatelem směru jízdy, automatickou dvouzónovou klimatizaci, infotainment s osmipalcovým dotykovým displejem a funkcí SmartLink+ umožňující zrcadlení mobilního zařízení na centrálním displeji vozidla.

 

 

Podle Škodovky je skutečný cenový rozdíl výbav 132.400 korun, zákazník si ale za vyšší výbavu připlatí jen 58 tisíc korun.

 

Kamiq Style s motorem 1.0 TSI (85 kW) vychází na 462.900 korun, s výkonějším turbomotorem 1.5 TSI (110 kW) na 497.900 korun a s turbodieselem 1.6 TDI (85 kW) je k dispozici za 502.900 korun.

 

K tomu je v nabídce řada příplatkových paketů, které mají umožnit snadnou individualizaci vozu.

 

Kamiq je určený primárně pro Evropu a cílí na zákazníky mladšího věku. Tomu odpovídá i vybavení, například permanentní připojení k internetu, přičemž pro funkčnost služeb již není potřebný datový tarif. Nově je datové připojení hrazeno dodavatelem, nikoliv zákazníkem.

 

 

V Česku chce Škoda po náběhu výroby prodávat zhruba 10 tisíc vozů Kamiq. V Evropě by to pak mohlo být desetkrát tolik. Kamiq je vedle velkého Kodiaqu a středního Karoqu třetím SUV Škody.

TN.cz