Designové skici

Škoda odhaluje nový Kamiq. Tak bude vypadat malé městské SUV

Škoda Kamiq
Zdroj: Škoda Auto
Nový crossover na prvních skicách.
Téma:

Dvě exkluzivní skici poprvé ukazují design nového modelu Škoda Kamiq. Crossover dostane nově rozdělené přední světlomety a výraznou masku, na zádi zase dominují koncová světla ve tvaru písmene C.

Přestože půjde o nejmenší z rodiny škodováckých SUV určené hlavně do města, má nový Kamiq působit robustně a sebevědomě. Naznačují to první designové skici, které automobilka dnes zveřejnila.

 

 

Příď městského SUV se tak pyšní výraznou maskou chladiče se zdvojenými žebry. Kamiq dostane úplně nově uspořádané LED-světlomety s oddělenými proužky světel pro denní svícení. Jako první škodovka bude mít dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu. “Dělené světlomety se světlem pro denní svícení nad hlavními světlomety, které se ve voze značky Škoda objeví poprvé, propůjčují modelu Kamiq svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designového jazyka našich SUV,“ komentuje novinku vedoucí oddělení Škoda Design Oliver Stefani.

 

 

Vysoká kapota motoru navazuje na příď charakteristickou linií, která se opakuje na všech současných SUV značky. Offroadový charakter a robustní vzhled mají podpořit přední stříbrný spoiler, zvýšená světlá výška, velká kola a difuzor.

 

Na bocích zase zůstane výrazně prolisovaná linka, která má ladit s dynamickou siluetou střechy a malý vůz opticky prodloužit.
Jako první SUV značky Škoda v Evropě má nový crossover na pátých dveřích namísto známého loga nápis se jménem automobilky. Na zádi vyniknou i koncová světla v už typickém tvaru písmene C.

 

 

Nový městský crossover od Škodovky se postaví vedle Kodiaqu a Karoqu. Bude ale menší. Stát bude na platformě, která v rámci koncernu Volkswagen tvoří základ pro menší vozy. Vzdálenými koncernovými příbuznými budou VW T-Cross a Seat Arona.

 

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq proběhne na autosalonu v Ženevě, který se koná od 5. do 17. března.

Václav Kozák TN.cz