Jak dopadl?

Šílený nápad, jak se vyhnout mýtu. Řidič se vydal na lávku pro chodce!

Suzuki Jimny na lávce pro pěší
Zdroj: South China Morning Post / YouTube
Téma:

Suzuki Jimny je malý offroad vyhlášený obratností v terénu, díky svým kompaktním rozměrům se vejde skoro všude. Důkazem je video, které se šíří internetem. Čínský řidič zkusil, jak si Jimny poradí na schodech a na úzké lávce pro pěší nad dálnicí. Jeho pokus ale nedopadl moc dobře.

Řidič Suzuki Jimny minul dálniční sjezd a přemýšlel, jak se otočit, aby nemusel projet mýtnou branou a zbytečně platit za další úsek. Dostal šílený nápad - rozhodl se, že k otočce využije lávku pro chodce vedoucí nad dálnicí.

 

S malým offroadem vyjel příkré schody a chtěl pokračovat po úzkém mostu. Jeho pokus ale neušel pozornosti policie. Video z čínské provincie Sin-ťiang obletělo svět.

 

 

Vynalézavý šofér policistům přiznal, co ho k bláznivému nápadu vedlo, a tvrdil, že měl zatmění mysli. Hlídka ho pak po schodech zase vyprovodila dolů. Podle South China Morning Post následně dostal pokutu 200 juanů, což je v přepočtu 700 korun.

 

 

Můstek má údajně nosnost 100 kilogramů, Suzuki Jimny váží 985 až 1150 kg. Odvážný šofér tak měl docela štěstí, že se na lávku nakonec nedostal. Nemluvě o nicnetušících řidičích, kteří zrovna projížděli pod ní.

Související témata:
TN.cz