Hledej
Odborníci varují

Šílená autosedačka. Pozor na nákup v pochybných e-shopech!

Nebezpečná autosedačka
Zdroj: Besip

Takovou autosedačku snad jenom pro panenky. Do toho bych si nesedla ani já, natož do toho dávat dítě, to snad není ani možný. Tak zní většina komentářů k varování, které zvaženil Besip. Upozorňuje na nevhodnou dětskou sedačku do auta, která se objevila v nabídce pochybného "českého" e-shopu.

Autosedačka, která nemá žádnou oporu zad ani nechrání dítě v případě bočního nárazu. Podle všeho ho nedokáže chránit vůbec. Nesplňuje českou legislativu, přesto se dá pořídit. její objednání nabízel e-shop postazdarma.cz.

 

Věříme, že vám již na první pohled je jasné, že se jedná o výrobek, který rozhodně nemůže dítě ochránit v případě nárazu. Autosedačka ani nesplňuje potřebné legislativní požadavky, aby vůbec mohla být na český trh uvedena,“ varuje potenciální zákazníky Besip.

 

 

Lákadlem má být nízká cena 499 korun. Jde o výrobek z Číny, na zahraničních e-shopech se objevuje dokonce za něco málo přes 11 dolarů.

 

 

I to jsou ale vyhozené peníze. Autosedačka je naprosto k ničemu. “Prosíme, autosedačky nikdy nekupujte od pochybných prodejců, ohrožujete tak zdraví svých dětí,“ dodává Besip.

 

 

E-shop Pošta zdarma má pochybnou pověst. Česká obchodní inspekce ho vede na prvním místě v seznamu rizikových internetových obchodů. “Provozovatel webu je před spotřebiteli anonymní. Na stránkách k dnešnímu dni totiž není nikde uveden provozovatel (ani v obchodních podmínkách), dle obchodních podmínek je zmíněn pouze dodavatel zboží, a to společnost z Číny, informace o této společnosti z Číny však nelze ověřit. Ačkoli se prodejce soustředí na český trh, na stránkách je dále uvedeno v obchodních podmínkách: "Smlouva a otázky související se řídí právem Čínské lidové republiky". Česká obchodní inspekce varuje před tímto webem i na základě četných podání spotřebitelů,“ uvádí ČOI.

 

 

Podle e-shopu je dětská přenosná autosedačka prodyšná a pohodlná. "Nastavitelný bezpečností pás. Vhodná pro děti do 5 let. Nosnost 15 kg. Snadná instalace a demontáž. Dostupná v různých barvách." Dokonce ji doporučoval jako tip pro zákazníky. V pátek už u ní měl poznámku, že zboží není dostupné...

 

Na podobné “výhodné“ nabídky si dejte dobrý pozor.

TN.cz