Tři roky dřiny

Ruská bestie: Šílený kříženec mercedesu a vojenského náklaďáku

Kříženec mercedesu a vojenského náklaďáku GAZ - 18
Zdroj: YouTube
Téma:

Vezměte klasický Mercedes S500, podvozek z ruského vojenského náklaďáku GAZ-66, přidejte hodiny a hodiny práce a vznikne vám tohle monstrum. Jeho ruský majitel a strůjce ho po třech letech dřiny předvádí v plné parádě. Zveřejnil video zachycující vznik téhle ruské mašiny od samotného začátku.

Je to nejspíš jediná offroadová verze Mercedesu S500 na světě. Předělat klasický luxusní sedan W140 na něco takového totiž hned tak někoho nenapadne. Ilja Nikolajevič Beljakov z Ruska ten nápad měl. A během tří let skutečně křížence sestrojil.

 

 

Video ukazuje celý vznik unikátního auta a končí záběry, na kterých divoký stroj brodí řeku nebo zdolává hluboký sníh. Vypadá to, že německo-ruská bestie zdolá všechno.

 

 

Pod kapotou je pětilitrový motor V8 s výkonem 320 koní i automatická převodovka od Mercedesu. Podvozek je z Gazu, brzdové kotouče z DAFu a třmeny z Volkswagenu Touareg. Třešničkou jsou obrovské pneumatiky Mickey Thompson 38 R20.

 

Majitel si hodně pohrál i s vzhledem. Na záběrech je vidět, že s ním objíždí nejen offroadové srazy a taky, že s ním občas dráždí policisty.

 

Fotogalerie: Kříženec mercedesu a vojenského náklaďáku

1
/
10
Zdroj: YouTube
Kříženec mercedesu a vojenského náklaďáku GAZ - 13

Související témata:
TN.cz