galerie technický stav

Řidič si postěžoval, s čím ho firma nutí jezdit: Sjeté gumy, prasklé sklo

Sjeté gumy na kamionu
Zdroj: facebook
Téma:

Řidič kamionu ukázal, s čím ho dopravce nutí jezdit. Dispečer mu přidělil auto s totálně sjetými pneumatikami. Výhled z kabiny vozu navíc „zdobí“ prasklina po celé délce čelního skla. Nebezpečným vozem odmítl jet.

„Dispečer mě nutí na těchto pneumatikách jet z Brna do Německa. Řidič, co s tím v pátek přijel z Německa, dispečerovi řekl, že pneu jsou v pořádku a on mu to věří bez toho, aby se jel podívat sám. Podle mě jsou ty gumy totálně v pr…,“ postěžoval si kamioňák ve facebookové skupině. Cestu odmítl a s firmou teď řeší následky svého odmítnutí.

 

Přitom, pokud by s takovým vozidlem vyjel, měl by za jeho stav plnou zodpovědnost. Kromě připsání pěti bodů by mu hrozila pokuta 5 – 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 měsíců až jeden rok.

 

I další kolegové řidiči se pozastavují nad chováním dispečera, který na takovém voze nutí své řidiče jezdit. Jeden popsal, jak udělal před lety podobnou chybu a i když gumy cestu přežily, neunikl pozornosti policie. „V Rakousku mě to stálo 800 euro a ještě jsem musel čekat, než mi je dojedou přezout a to jsem je měl na zvedací nápravě na návěsu nahoře,“ popsal svou zkušenost.

 

„Snažím se s firmou domluvit po dobrém, že takhle to nejde. Pokud by mě za to chtěli vyhodit, musel bych to řešit tvrději,“ dodal kamioňák.

GALERIE: Sjeté pneumatiky na kamionu

1
/
7
Zdroj: facebook
Špatný technický stav kamionu - 7

TN.cz