vybržďování

Řidič nebezpečně vybržďoval kamion. Častá praktika, říká policie

David Pik
David Pik
3.7. 2020 13:18
Téma:

Se začátkem prázdnin na silnicích podle policejních statistik výrazně přibývá vážných nehod a také hazardování řidičů. Jedno takové se teď odehrálo na Vysočině.

Osobní auto předjíždělo kamion na dvojité plné čáře a pak ho ještě nebezpečně vybrzdilo. Řidič černého kombíku tak přímo ohrozil řidiče kamionu. Nebezpečný manévr se odehrál na hlavním tahu z Havlíčkova Brodu do Jihlavy. Na pár metrech řidič kombíku stihl hned několik přestupků.

 

"Na 7Otce mě dojel rakouský řidič a nalepil se na mě. Poté mě hned na dvojité plné čáře začal vybržďovat," komentuje incident řidič Richard Šilhan 

 

 

"Řidič předjížděl na místě kde je to zakázáno a zjevně snížil bezdůvodně rychlost jízdy. Záznam máme nyní k dispozici a jednáním řidiče se zabýváme,“ informuje policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

Podobný incident se přitom stal nedávno i o pár set metrů dál. Osobní auto vjelo z vedlejší na hlavní silnici přímo před přijíždějící kamion. Jeho řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a dokázal se střetu vyhnout.

 

 

"Jsem musel velmi prudce brzdit a ostře vybočit doprava,“ říká řidič kamionu Michal Četverikov.

 

Zachránil i mě protože kdyby došlo je střetu tak by skončili na mě,“ doplňuje řidič protijedoucího náklaďáku Jan Pataki.

 

Začátek prázdnin je podle policistů jedno z nejnebezpečnějších období v roce. Přibývá přestupků i nehod a to bohužel i tragických. Třeba při této na dálnici D1 u Velkého Meziříčí před pár dny narazila dodávka do kamionu. Zemřeli v ní dva lidé. 

Související témata:
TN.cz