Jízdu si ani nepamatuje

Zatmění za volantem: Mladík neudržel auto na silnici, hlídce pak zatancoval!

Filip Pultar
Filip Pultar
25.5. 2020 12:18
Téma:

Hazardující řidič ohrozil ostatní účastníky provozu v Hradci Králové. Jeho jízdu ukončily až policejní hlídky a testy pak ukázaly, že mu v krvi koluje droga.

Řidič jel směrem od Vysoké nad Labem do Hradce Králové. Všechny řidiče, které předjížděl nebo míjel, opakovaně ohrozil. Kličkoval mezi auty, podle svědků vjížděl do protisměru i na trávník. Svůj vůz opakovaně nedokázal udržet na silnici.

 

Policii se ozvali lidé, kteří jízdu viděli a muži zákona z pohotovostního a eskortního oddělení pak dotyčného objevili na rušné křižovatce u jednoho z obchodních center. Tam mu vozy zahradili cestu, ale vrchol teprve přišel.

 

Muž vyskočil z auta a začal uprostřed křižovatky tancovat. Zklidnil se až po chvíli, když ho policisté obklíčili. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale orientační test na návykové látky byl pozitivní na marihuanu.

 

 

Třiadvacetiletý muž skončil na protialkoholní záchytné stanici. Tam se však odmítl podrobit lékařskému vyšetření a tak musel do vypolstrované zamčené místnosti, dokud úplně nevystřízlivěl. Pak se přiznal, že z jízdy si nic nepamatuje.

 

Zatím je vyšetřován pro přestupek. Z evidence policisté zjistili, že už před třemi lety něco podobného předvedl, pak nesměl rok řídit a zaplatil několikatisícovou pokutu.   

pez TN.cz