Hyundai Venue

Prozrazeno: Takhle má vypadat nejmenší a nejlevnější SUV Hyundai

Hyundai Venue - 16
Zdroj: Hyundai

Automobilka Hyundai chystá na premiéru svoje nejmenší a prý také nejdostupnější SUV. Podobu městského auta prozrazují první skici.

Hyundai Venue zapadá do trendu zmenšování. Půjde o městské SUV menší než současný model Kona. Takže spíš o nafouknutý hatchback. “Symbolizuje módní, jedinečný styl v dokonalé interpretaci pro nejnovější, nejmenší a nejdostupnější SUV značky. Je ideální pro každodenní pracovní aktivity i víkendovou zábavu. Skvěle se přizpůsobí hektickému životnímu stylu díky velkému množství hravých a praktických prvků výbavy, přispívajících mimo jiné k mimořádné úrovni bezpečnosti, všestranné praktičnosti a konektivitě,“ píše o novince automobilka.

 

 

Pokud má být nejdostupnější, bude muset Hyundai tlačit cenu pod 400 tisíc korun, Kona v současnosti začíná na necelých 420 tisících.

 

Skici i snímky, které Hyundai nedávno “unikly“ v Indii ukazují masivní šestiúhelníkovou masku, rozdělené světlomety vpředu a čtvrcová světla vzadu. Také žraločí tvar C sloupků odpovídá designu nejnovějších modelů korejské značky. Vidět je dotykový displej infotainmentu, který připomíná tablet a vévodí jinak jednoduše pojatému interiéru.

 

Fotogalerie: Venue - Nejmenší SUV od Hyundai

1
/
8
Hyundai Venue - 11

 

Zvenku by měly malému autu dodat “svaly“ robustní tvary a velká kola. Rozměry ani další podrobnosti zatím automobilka neprozradila.

 

Podle jednoho z uniklých snímků se chystá “Turbo“ verze, která by měla dostat nový přeplňovaný litrový motor. Spekuluje se také o benzínové i dieselové čtrnáctistovce.

 

 

Oficiální premiéra čeká Venue už za týden 17. dubna na mezinárodním autosalonu v New Yorku.

TN.cz