Automobilový průmysl

Prodejci hlásí velký zájem o nákup aut. Kupují je především podnikatelé

Marek Bruna
Marek Bruna
29.12. 2020 21:26
Téma:

I když jsou autobazary momentálně zavřené, prodejci aut hlásí zvýšený zájem o nové i ojeté vozy, které prodávají přes internet. Kupují je především podnikatelé a živnostníci, kteří si tak v závěru roku mohou zajistit vyšší odpočet daní.

Začátkem nového roku všechna vozidla během pár dnů papírově zestárnou o celý rok, a to se promítá do jejich ceny. Prodejci se je snaží na poslední chvíli udat. Letos musí jedině online.

 

"Je pravdou, že v příštím roce budou ta auta opravdu zase o rok starší, tím pádem by došlo i v rámci cenotvorby k jejich zlevnění, ale my ty ceny už teď nastavujeme výhodnější pro zákazníky,“ uvedla společnost Auto ESA.

 

 

"Právě proto má hodně lidí tendenci ještě nahánět ty nákupy před koncem roku, hodně jsou to i živnostníci, kterým se to promítá do vratky DPH,“ informoval prodejce automobilů AAA Auto.

 

Velké autobazary kvůli zavřeným pobočkám svá auta nabízejí na internetu například přes službu auto až do domu. Stačí si u počítače vybrat a vydezinfikované auto je pak zákazníkovi doručeno přímo na zvolenou adresu.

 

Ojetých automobilů se v Česku ročně prodá přes třičtvrtě milionu, tento rok budou kvůli pandemii čísla zhruba o pětinu menší. V Česku navíc chybí desítky tisíc ojetých vozů, které se dováží ze zahraničí. Letos také ubylo aut nových.

 

 

"Naši zákazníci na domácím českém trhu mají tu výhodu, že jsme český výrobce a ta čekací lhůta na naše vozy je poměrně velmi přijatelná,“ uvedla automobilka Škoda Auto.

 

Například na výrobu jednoho z nejprodávanějších modelů se čeká několik týdnů.

Související témata:
TN.cz