Shání rodinné auto?

Princ Harry se zbavuje ostrého kombíku. Koupí si Škodu Superb?

Audi RS6 Avant, které patřilo princi Harrymu. - 24
Zdroj: Auto Trader
Téma:

Vždycky působil jako rebel britské královské rodiny. K princi Harrymu by se tak hodil nějaký sporťák, roadster nebo kupé. Třeba něco jako Jaguar E-Type Concept Zero, kterým si v květnu vezl svou Maghan na novomanželskou party. Jenže on si oblíbil úplně jiné auto, na první pohled konzervativní šedivý kombík německého koncernu VW. Teď ho však prodává.

Manažerský kombík se čtyřmi kruhy na přídi je konzervativní jen na první pohled. Audi RS6 Avant je luxusní a zároveň pěkně ostré auto se sportovní duší a skvělým výkonem, které umí přimáčknout do sedadel. Ve své třídě je rozhodně jedno z nejnadupanějších. Z nuly na stovku zvládne pod čtyři vteřiny!

 

 

Možná proto si ho rebel Harry vybral jako osobní vůz. Po necelém roce ale téměř nové audi prodává. Podle inzerátu na internetových stránkách společnosti Auto Trader má auto najeto jen 7 184 kilometrů a je ve výborném stavu. Výbava je samozřejmě nejvyšší: panoramatické střešní okno, tónovaná skla, vyhřívaná sedadla vpředu i vzadu, kombinace kůže a karbonových vláken, sportovní sedačky potažené kůží Valcona…

 

A cena? V přepočtu něco málo přes dva miliony korun, prý stačí splácet 43 tisíc měsíčně. Pořizovací cena vloni v dubnu byla víc než 2,6 milionu.

 

Fotogalerie: Královské Audi RS6 Avant

1
/
13
Zdroj: Auto Trader
Audi RS6 Avant, které patřilo princi Harrymu. - 16

 

Podle BBC byl ojetý vůz k mání v autosalonu u města Derby, daleko od Londýna. Firma kvůli ochraně údajů odmítla potvrdit identitu prodávajícího, ale média jsou si jista, že jde o audi vévody ze Sussexu. Novináři ho několikrát vyfotili za volantem. Svoji manželku, tehdy ještě přítelkyni Meghan v něm vyzvedával na letišti, když za ním dorazila z Kanady. Vloni v květnu ji v něm zase vezl na svatební recepci Pippy Middletonové.

 

Britská veřejnost samozřejmě hned spekuluje, proč třiatřicetiletý Harry svoje auto prodává. “Možná se rozhlíží po větším rodinném autě,“ podotkla zástupkyně Auto Traderu Erin Bakerová. V Británii se totiž očekává, že Harry s Meghan brzy založí rodinu, podle některých lidí už je vévodkyně dokonce těhotná.

 

 

"V tom případě můžeme doporučit Škodu Superb, která získala v naší anketě mezi novými vozy titul nejlepšího rodinného auta,“ dodala s úsměvem Bakerová. A přišla ještě s další teorií, že Harry s Meghan hledají vůz šetrnější k životnímu prostředí, jako byl jejich speciálně upravený svatební jaguar.

 

 

Ať už je důvod prodeje jakýkoliv, audi, které ještě nedávno řídil princ, už nejspíš našlo nového majitele. U inzerátu se objevila poznámka, že byla zaplacena záloha.

TN.cz