Nástupce Rapidu

Škoda ve světové premiéře ukázala novou Scalu! Jak bude vypadat?

Škoda Scala před světovou premiérou
Zdroj: Škoda Auto
Téma:

Světovou premiéru pro svůj nový model Škoda Scala naplánovala mladoboleslavská automobilka poměrně překvapivě do Izraele. Dosud nástupce rapidu ukázala jen v kamufláži a mírně poodhalila jeho interiér. Jak bude Scala vypadat v plné kráse?

Izraelský Tel Aviv byl dějištěm světové premiéry nové Škody Scala. Konkurent Fordu Focus, Volkswagenu Golf či Opelu Astra vstoupí na trh příští rok na jaře.

 

Fotogalerie: Nová Škoda Scala

1
/
32
Zdroj: Škoda Auto
Zahájení sériové výroby.

 

Světové premiéry se zúčastnily čtyři stovky hostů. Automobilka vybrala Izrael záměrně. Tel Aviv patří k celosvětově nejvýznamnějším hotspotům pro IT-startupy a Škoda slibuje, že i Scala se posune technologicky výrazně vpřed. Kompaktní model bude mít špičkovou konektivitu a mobilní online služby infotainmentu.

 

 

Česká automobilka má ale také řadu dalších důvodů, proč zvolila pro premiéru izraelské pobřeží Středozemního moře. Prostřednictvím svého importéra Champion Motors je nejsilnější evropskou značkou v Izraeli. Letos během prvních jedenácti měsíců dodala zákazníkům 20 tisíc vozů, modely Rapid a Superb byly vloni v zemi nejoblíbenějšími auty ve svých segmentech.

 

 

Už týden před světovou premiérou v Tel Avivu Škoda pustila do světa první fotografie interiéru vozu. Model dostal zcela novou palubovku s výrazným centrálním displej v zorném poli řidiče.

 

Fotogalerie: Interiér a unikátní kamufláž nové Škody Scala

1
/
8
Zdroj: Škoda Storyboard
Škoda Scala

 

Zvenku jsme dosud viděli pouze pár detailů a celé auto zatím jen s maskováním.

 

Fotogalerie: Nová Škoda Scala

1
/
13
Zdroj: Škoda Auto
Škoda Scala

 

Ceny budou známy v lednu, kdy Škoda spustí předobjednávky. Sériová výroba Scaly odstartuje v Mladé Boleslavi v únoru. V březnu se nový model ukáže na autosalónu v Ženevě a v dubnu by měl být na trhu. První zákazníci se dočkají v květnu.

 

Anketa

Líbí se vám nová Škoda Scala?

Hlasovalo 410 lidí.

Související témata:
TN.cz