Dálniční stíhačky

Pozor! Poradíme vám, jak poznáte policejní Škody Superb!

policie - 9
Zdroj: Týdeník Policie

Nové policejní Superby jsou neoznačené, v nenápadných barvách a ještě nikdo nedal dohromady seznam jejich SPZ. Přesto se dají poznat.

Policie má nové Superby. Doplňují flotilu dálničních stíhaček, nahrazují vysloužilá auta a jejich poslání je jasné - vybírat peníze na pokutách. Experti se sice shodují, že pro dnešní moderní auta je úplně jedno jestli jedou 130 nebo 140 km/h, za pravdu jim dávají i statistiky ohledně počtu nehod zapříčiněných překročením maximální rychlosti, ale pro policii je vybírání pokut za rychlost tím nejsnažším způsobem, jak plnit státní kasu.

 

DOPORUČUJEME: Jel v protisměru, ohrožoval ostatní, ale policie ho jen pokárala!

 

Nové policejní Superby jsou v nenápadných barvách jako jsou černá, stříbrná, šedá a bílá. Takových jezdí po silnicích tisíce. Na první pohled byste si měli dát pozor na auta, která mají zadní a zadní boční okna zatmavená fólií. To je základní vodítko, většina obyčejných řidičů má totiž skla čirá. Tmavé fólie zakrývají při pohledu zezadu nejen policejní techniku na palubní desce, ale kryjí i majáky. Přesto si za dobrých světelných podmínek obojího všimnete. Čočka radadu v čelní mřížce je však umně skrytá a nenápadná. Přesto je tady jedno spolehlivé vodítko...

 

DOPORUČUJEME: Řidiči radujte se, policie si za vaše peníze koupila nové Superby

 

FOTOGALERIE: Policejní Škody Superb

1
/
6
Zdroj: Týdeník Policie
policie - 12

 

Ano, podle jedné věci poznáte policejní Superby na první pohled. Je to střešní anténa! Zatímco civilní Superby mají jen běžnou malou ploutvičku autorádia a navigace, tak policejní vozy mají běžnou anténu, kterou potřebuje jejich vysílačka. Podívejte se tedy na střechu, to je nejspolehlivější vodítko.

 

DOPORUČUJEME: Předjížděl na horizontu a naboural čelně do policejního Passatu. Bouračka v přímém přenosu!

 

Závěrem dodáváme, že policejní Superby mají dvoulitrové benzínové motory s výkonem 280 koní, automatickou převodovku a pohon všech kol. Na stovku zrychlí za 5,8 s a jedou 250 km/h. Umí měřit rychlosti ze stojícího i jedoucího vozidla, a to i v protiměsru. Automaticky jsou rozpoznávány registrační značky vozidel a v registru centrálních vozidel je ověřováno, zda se nejedná o kradené či jinak problémové vozidlo. Měřicí zařízení lze využít i k měření průměrné rychlosti.

TN.cz