Historické znaky

Poznáte neznámá loga známých automobilek? Otestujte se!

Téma:

Která auta vyjížděla z továrny s tankem ve znaku? Tahle loga vypadají prapodivně, ale přitom patří dobře známým výrobcům aut. Jen nejsou zrovna nejnovější, automobilky je používaly v různých obdobích své historie.

Dokážete přiřadit historickému logu název automobilky? Otestujte se. Ale pozor, pod obrázkem následuje nápověda a řešení!

 

 

Britskou automobilku založili v roce 1913 Lionel Martin a Robert Bamford. Jejich společnost Martin & Bamford Limited Singers nejdříve vyráběla závodní auta. Po roce ji zakladatelé přejmenovali podle závodu do vrchu Aston Hill Climb na Aston Martin.

 

Mezi světovými válkami byla firma na pokraji bankrotu, ale po druhé světové válce ji vytáhl na výsluní britský průmyslník David Brown, podle kterého vozy dostávaly označení DB.

 

Velký úspěch automobilka zaznamenala s modelem DB4 v 50. a 60. letech minulého století, ale zřejmě nejslavnější je následující řada DB 5, kterým začal jezdit filmový James Bond. Později byl vůz vyráběn ve vylepšené verzi DBS.

 

 

Od roku 1994 automobilku vlastnil americký Ford. Na silnice vyjel model DB 7 Vantage, V12 Vanquish a Vanquish S, kterým jezdil agent 007 v bondovce Dnes neumírej. V Casinu Royale si zase zahrál model DBS z roku 2007, který vychází z původních modelů DB5 a DBS.

Od března 2007 patří automobilka Aston Martin Lagonda Limited se sídlem v anglickém Gaydonu britskému konsorciu Prodrive.

1
2 3 4 5 6 7
Související témata:
TN.cz