Šokující výsledky průzkumu

Potvrzeno! Auta znečišťují ovzduší méně než jste si mysleli

Téma:

Mysleli jste si, že auta patří k největším znečišťovatelům ovzduší, a že naftové motory jsou úplně největší zlo? Německá společnost Dekra provedla měření, které vás rozhodně překvapí!

Německá společnost Dekra patří k největším a nejprestižnějším firmám v automobilové oblasti, zašťiťuje STK, měření emisí, schvalování vozidel do provozu a zaměřuje se na spoustu dalších oblastí souvisejících se silničním provozem. A její technici už dlouhodobě poukazují na to, že auta znečišťují ovzduší méně, než by se mohlo v dnešní hysterické době mohlo zdát.


DOPORUČUJEME: V Anglii chtějí zrušit retardéry. Zjistili, že zvyšují spotřebu a škodí zdraví!

 

Potvrzuje to například poslední měření společnosti Dekra ve Stuttgartu. Šesti set tisícové město na jihozápadě Německa je označováno za město automobilů, vyrábí se zde vozy Mercedes a Porsche. Logicky byste tedy očekávali, že v kombinaci s tím, že je Stuttgart důležitou dopravní tepnou, bude vliv aut na zdejší ovzduší vcelku zásadní. Měření Dekry ukázalo, že denně se na území města uvolní do ovzduší 474 kilogramů prachu a polétavých částic. Jenže jen šest procent z nich mají na svědomí výfuky aut!!! To i brzdové destičky a pneumatiky uvolňují do ovzduší víc pevných částic! Jenže zdaleka největším producentem znečištění ovzduší jsou spalovny a lokální teplárny, které mají na svědomí víc jak padesát procent veškerého znečištění.


DOPORUČUJEME: Elektromobily se (prý) budou nabíjet ze slunce. Velikost solárních elektráren vás ale šokuje.

 

Připomíná nám to měření dánské vládní agentury pro ochranu životního prostředí z rolu 2009, kdy bylo zjištěno, že 15 největších lodí světa zatěžuje životní prostředí více než všechny automobily na světě, kterých bylo v té době asi 760 milionů.


DOPORUČUJEME: Nová naftová auta emisní normy nesplňují. Z pětasedmdesáti prošla jen čtyři.

 

 

 

 

TN.cz