Znečištění ovzduší

Poplach nejen kvůli dieselům. Známe 4 argumenty expertů

Smog
Zdroj: isifa.com
Téma:

Česká republika má hned několik důvodů, proč se začít velmi vehementně zabývat problémem znečištění ovzduší. Potažmo problematikou starých dieselů, které splňují jen Euro 4 a nižší unijní normy.

Auta jsou vedle místních topenišť ve městech a obcích největšími znečišťovateli ovzduší. “Pokud jde o automobily, pak největší díl „viny“ padá na staré diesely,” uvádí mluvčí a expert ÚAMK Igor Sirota.

 

 

Právě český automotoklub vede kampaň, kterou chce tlačit na úřady, aby začaly situaci řešit i u nás. Volá po vytvoření uceleného programu s jasně stanovenými cíly a roky plnění. “Cestou není jednostranný a bezhlavý zákaz dieselů a s tím související finanční postih motoristů, kteří si je v dobré víře pořídili,” vzkazují odborníci ÚAMK.

 

 

Motoristé jsou podle nich těmi posledními, kdo by měli nést veškeré následky za to, že orgány nejednaly, že výrobci automobilů podváděli a zkreslovali výsledky, aby se následně „zřekli“ aut, které lidem prodali. “Podílet se, a to i finančně, musí na řešení tohoto problému – stát, města, výrobci automobilů a motoristé,” vyzývá ÚAMK.

 

Proč je nutná zásadní změna? Tohle jsou čtyři nejvážnější argumenty tak, jak je sestavil automotoklub (listujte pomocí čísel a šipek):

1
2 3 4 5
Související témata:
TN.cz / ÚAMK